Ana Sayfa Turlar Yurtdışı Turları Sonbaharın Muhtesem Renkleri ile Koyo Zamanı Japonya
Kesin Kalkışlı Tur Tur Kodu: Gncvac002

Sonbaharın Muhtesem Renkleri ile Koyo Zamanı Japonya


Tokyo – Hakone – Takayama –Kanazawa –Kyoto –Osaka-Hiroşima – Myajima Uçak 8 Gece 11 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı
5.500,00 USD den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İstanbul - Singapur

 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 10:30’da rehberiniz ile  buluşma. Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Singapur Hava Yolları’nın SQ391  sefer sayılı uçuşu ile saat 13:35’te Singapur’a hareket.

2. Gün
2. Gün
Singapur - Tokyo

Yerel saat ile 01:50’de Singapur’a varış ve uçak değiştirme. Saat 08:05’te Singapur Havayolları’nın SQ632 sefer sayılı uçuşu Tokyo’ya uçuş. Yerel saat ile 15:35’te varışımızı takiben buradaki otelimize hareket ediyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemek sonrası yoğun geçecek turumuz öncesi dinlenmek üzere otelimize

3. Gün
3. Gün
Tokyo - Nikko - Tokyo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko , doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Burada ilk olarak Nikko Doğal Parkı’na gidiyor ve  Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu büyüleyici Chuzengi Gölü’nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 1616 yılında 15000 el işçisi tarafından ruhlara adanarak , 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan Toshogu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
4. Gün
Tokyo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,  şehir turu için hareket ediyoruz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru , Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. Turumuzun ilk durakları İmperial Plaza , Edo Castle  olacak. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası , Meiji Shrine , Odaiba ,Hama Rikyu Onsi Teien Bahçesi, Tsukiji Balık Pazarı göreceğimiz önemli noktalar olacak.Gezimizin bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama

5. Gün
5. Gün
Tokyo - Fuji Dağı - Hakone

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Fuji Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı , 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye  yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Hakone’ye geliyor ve Ashi Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Turumuz sonrası Hakone’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
6. Gün
Hakone - Takayama

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Takayama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Japonya’nın hazineleri listesine alınan beş kaleden biri olan Matsumoto Kalesi önünde fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Takayama’da Jinya tarihi hükümet binasını ziyaret  göreceğiz. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
7. Gün
Takayama - Shirakawago - Kanazawa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Takayama’yı keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız  kendi yaptıkları ürünleri satan köylülerin renklendirdiği sabah pazarı olacak. Takayama şehir merkezini keşfediyor, el sanatları ve halı işçiliği ile meşhur şehirde Edo dönemine ait evleri ile Sanmachi bölgesini ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Shirakawago Köyleri’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra , Shirakawago Köyü’nde özel bir mimari ile yapılmış olan evlerin en önemli ve büyüğü olan Kanda-ke House’u ve Japon  geleneksel çiftçi yaşamını yakından gözlemleyebileceğiniz Ogimachi Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin bitiminde Japon Denizi’nin kıyısında yer alan balıkçı şehri Kanazawa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Japonya’nın en güzel manzaralı bahçelerinden olan Kenrouken Garden’ı ziyaret edeceğiz. Kanazawa Kalesi’nin dış bahçesi olarak kullanılan park, her mevsimde farklı güzelliklere sahiptir. Buradaki gezimizin ardından yine Kanazawa’nın en önemli bölgelerinden biri olan Nagamachi Samurai bölgesini ziyaret edeceğiz. Kanazawa Kalesi’nin eteklerinde bulunan ve zamanında Samuray ailelerinin ikamet ettiği bölgede dar yollar , su kanalları , toprak duvarlar ve özel giriş kapıları ile geleneksel Samuray evlerini göreceğiz. Gezimizin bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün
8. Gün
Kanazawa - Kyoto - Hiroşima - Miya Jima - Kyoto

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna hareket ediyoruz. ( ÖNEMLİ : Yanınıza el çantası ile 1 günlük kıyafet ve acil ihtiyaçlarını almanız gerekmektedir. Bavullarımız bir sonraki gün Osaka’da teslim edilecektir.) Hızlı tren ile önce Kyoto’ya sonrasından Shinakansen tren ile Hiroşima’ya hareket edeceğiz. II.Dünya Savaşı’nın Dünyada en büyük izini bıraktığı  Hiroşima’ya varıyor ve Atom Bombası Kubbe’si , Barış Parkı ve bu unutulmaz savaşın anılarını görebileceğimiz ve bilgi alacağımız Barış Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra yüzen tapınakları ve Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Shine tapınağını göreceğiz.Turumuzun bitiminde yine hızlı tren ile Kyoto’ya dönüyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

9. Gün
9. Gün
Kyoto - Osaka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından geleneksel Japon evleri ve tapınakları ile meşhur Kyoto’yu keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız muhteşem Bamboo Ormanı olacak. Burada kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra  Golden Pavilion olarakta adlandırılan Zen Tapınağı Kikakuji’yi ziyaret edeceğiz. Üstteki iki katı tamamı ile altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı’nı gördükten sonra öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Tandai Budist Tapınağı olan ve Merhamet Tanrıçasının 1001 heykeli ile süslü Sanjusangendo’yu ziyaret edeceğiz. Kyoto’daki son durağımız ise  önemli bir Şinto Tapınağı olan Fushimi İnari Taisha olacak.Binlerce kırmızı ahşap kapı ile Japonya tanıtım görsellerini süsleyen tapınağın tarihi 794 yılına kadar uzanmaktadır. Turumuzun bitiminde tren istasyonuna transfer oluyor ve Shinkansen ile Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. Gün
10. Gün
Osaka - Singapur

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Osaka’yı keşfedeceğiz. İlk olarak Osaka’nın posterlerini süsleyen Osaka Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında  Umeda Sky Binası ve Osaka’nın ünlü alış veriş merkezi Dotombori & Shinsaibashi caddeleri göreceğimiz diğer önemli noktalar olacak. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Singapur Hava Yolları’nın SQ621 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de Singapur’a uçuş.Yerel saat ile 23:05’te Singapur’a varış ve uçak değiştirme

11. Gün
11. Gün
Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları’nın SQ392 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:50’de İstanbul’a hareket. 08:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

***Japonya’da otel odaları , Dünya standartlarına göre daha küçük metrekarelere sahiptir
***Tur boyunca alınacak yemekler , Japon Mutfağı ve kültürünün özelliklerini taşımaktadır. Siz değerli misafirlerimizin damak tadına daha uygun olacağını düşündüğümüz için yemeklerin bir çoğu büyük alış veriş merkezleri içerisinde bulunan ve Dünya mutfağından yemekler sunan restoranlarda alınacaktır.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525

Whatsapp Destek Hattı (09.00-18.00) | Numaraya tıkla, konuş!

0530 665 17 88
0554 980 98 31
0539 599 16 19
0543 718 67 27

→ Yurt dışı Turlarımıza Ön Ödeme yaparak fiyatınızı Eur. cinsinden sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Turunuzu seçip, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu tamamlayarak, tur tarihine kadar taksitle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

→ Yurt içi Turlarımızı kredi kartı ödeme avantajları ile 12 aya varan taksit seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz. Star İptal Güvence Paketi satın alarak,
72 Saat Kala İptal Hakkı ile koruma altına alabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Singapur Havayolları ile İstanbul /Singapur/ Tokyo – Osaka/Singapur/İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Tokyo’da belirtilen otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Hakone’de belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Takayama’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Kanazawa’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Kyoto’da belirtilen otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Osaka’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 7 Öğle -8 Akşam Yemeği)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tüm transferler
 • Shinkansen Tren biletleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat ve Sağlık sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Fazla bagaj ücreti
Sık Sorulan Sorular

Fiyatlar

Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
08.11.2024 - 16.11.20246.470,59 USD
5.500,00 USD
---

Maximum Vade Farksız 2 Taksit
Vakıfbank Vade Farksız 2 Taksit
Axesscard Vade Farksız 5 Taksit
Diğer Tüm Kartlara Vade Farksız 2 Taksit
Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Vakıfbank, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Sonbaharın Muhtesem Renkleri ile Koyo Zamanı Japonya Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.