İzmir`den Aktarmasız; Uçakla Vizesiz Balkan Turları 2021

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Erkenden Alın, Karlı Çıkın! Kampanyası ile...
Erken Rezervasyon Fırsatını Kaçırmayın!

UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU 6 ÜLKE

ÖZEL SEFER İLE İZMİR 'DEN AKTARMASIZ DİREKT GİDİŞ & DÖNÜŞ

“Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,
Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk
Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası”

MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ
BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – HIRVATİSTAN (*)

*Vizeli ve Yeşil Pasaportlularla Hırvatistan, Dubrovnik Turu İmkânı

YARIM PANSİYON – 4*-5* OTELLERDE KONAKLAMA

MATKA KANYONU- KOSOVA- ST. NAUM- KRAVİÇE ŞELALESİ- BLAGAY- NOVISAD- KARLOVÇA GEZİLERİ İLE OHRİ GÖLÜ TEKNE TURU VE YÖRESEL RESTAURANTDA BALKAN GECESİ DAHİL PROGRAM FARKIYLA!

EKSTRA TUR YOK! TÜM GEZİLER VE TURLAR DAHİL!
“HER ŞEY DAHİL PROGRAM!”
1.GECE ÜSKÜP GECELEMESİ DAHİL! 7 GECE NET KONAKLAMA DAHİL!

5 BAŞKENT- 20 ŞEHİR 

Üsküp Priştine – Prizren – Bitola – Resne – Ohri – Struga – Elbasan – Tiran – İşkodra – Budva – Kotor – Herceg Novi – Mostar – Blagay – Konjic – Saraybosna – Novisad – Karlovça – Belgrad
 

Hareket Tarihleri: 7 Gece 9 Gün (7 Gece Konaklama) (2021 Yılı Tarihleri)

1.Tur: 09-16 Mayıs (Ramazan Bayramı), 2.Tur: 16-23 Mayıs, 3.Tur: 23-30 Mayıs, 4.Tur: 30 Mayıs-06 Haziran, 5.Tur: 06-13 Haziran, 6.Tur: 13-20 Haziran, 7.Tur: 20-27 Haziran, 8.Tur: 27 Haziran-04 Temmuz, 9.Tur: 04-11 Temmuz, 10.Tur: 11-18 Temmuz, 11.Tur: 18-25 Temmuz (Kurban Bayramı), 12.Tur: 25 Temmuz-01 Ağustos, 13.Tur: 01-08 Ağustos, 14.Tur: 08-15 Ağustos, 15.Tur: 15-22 Ağustos, 16.Tur: 22-29 Ağustos, 17.Tur: 29 Ağustos-05 Eylül

 

Tur Programı

1. Gün: (Hareket) İzmir `den Aktarmasız Direk Olarak Üsküp, Üsküp Geceleme

Cumartesi Gecesi ‘ni Pazar Gecesi ‘ne bağlayan Akşam Saat 22:00 itibari ile İzmir Havalimanı Dış Hatlar ‘da acenta görevlileri buluşma. Pegasus Hava Yolları Özel seferi ile 00:55’de İzmir – Üsküp uçuşu için check-in & gümrük & bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Üsküp Yerel Saati 01.15 civarında Üsküp Büyük İskender Havalimanına varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda araç ve rehberle buluşma sonrası otele transfer. Varışımızın ardından otelde dinlenme imkânı elde ediyoruz. Geceleme Üsküp otelimizde.


2. Gün: Üsküp – Kosova – (Priştine – Prizren) – Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Priştine – Prizren Turu ‘nu gerçekleştirmek üzere Kosova ‘ya doğru yolculuğa çıkıyoruz. Sınır geçişi sonrasında nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, Dünya ‘nın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştine ’ye doğru yol alıyoruz.  Priştine panoramik turumuz sonrası, Priştine gezimizde son olarak Kosova Meydan Muharebesine sahne olan Kosova Ovası ve burada şehit düşen Sultan Murat Hüdavendigar türbesini ziyaret. Ziyaretin ardından devam eden yolculukla Prizren kentine varıyoruz. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu ve Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de kent turu gerçekleştiriyoruz. Şadırvan Meydanı, Halveti Tekkesi, Sinan Paşa Camii, Bayraklı Cami ve Prizren Köprüsü ziyaretleri sonrası öğle yemeği ve kahve molası. Buluşmanın ardından Üsküp dönüş yolculuğuna çıkıyoruz. Sınır geçişinin ardından devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın Anıtı ve Evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekân anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Gezimizin ardından verilecek olan serbest zaman sonrası buluşma ile otele transfer. Geceleme Üsküp ‘deki otelimizde.


3. Gün: Üsküp – Matka Kanyonu – Manastır (Bitola) – Resne – Ohrid

Otelde alınan kahvaltının ardından ülkenin öne çıkan doğal güzelliklerinden biri olan Matka Kanyonuna yolculuğa çıkıyoruz. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka kanyonunda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası ile programımızı gerçekleştiriyoruz. Turumuz ardından Manastır (Bitola) yolculuğu başlangıcı. Ara molalar ile sürecek olan yolculukla Bitola’ya varış; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekân ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne üzerinden geçerek Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohrid Sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından grubumuza özel Ohrid Tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer. Geceleme Ohrid ‘deki otelimizde.


4. Gün: Ohrid – St.Naum – Tiran – İşkodra

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk durak olarak Arnavutluk yolculuğunun başlangıcı. Güzergah üzerinde Ohrid Gölü ‘nün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan ve Balkanların simgelerinden birisi olan St.Naum Turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Ohrid ’den ayrılarak Arnavutluk sınır geçişi ile Elbasan üzerinden Tiran’a varıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından kısa serbest zaman. Buluşma sonrası İşkodra bölgesi konaklama noktasına varış. Geceleme otelimizde. (Konaklama noktası sezon yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.)


5. Gün: İşkodra – Budva – Kotor – Medjugore

Otelde alınan kahvaltının ardından Avrupanın en genç devletlerinden Karadağ ülkesine yolculuğa çıkıyoruz. Sınır geçişi ile Kotor ’a doğru yola devam ediyoruz. Güzergâh üzerinde dönemin balıkçı köyü konumunda olan, yakın zamanda Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan, Jet Sosyetenin uğrak mekânı muhteşem St Stefan yarımadası ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından panoramik Budva geçişi ile tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış.  Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Bosna Hersek ülkesine yolculuk. Bosna sınır geçişi sonrası devam eden yolculukla Medjugore konaklama noktasına varış ile otele yerleşme. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Medjugore – Kraviçe Şelalesi – Blagaj – Mostar – Saraybosna

Otelde alınan kahvaltının ardından Balkanlar ‘ın bir başka simgesi olan Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar kentine varmadan önce ülkenin en gözde şelalelerinden biri olan Kraviçe Şelalesi turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından yine güzergahımız üzerinde yer alan Blagaj Tekkesi ile Buna Nehir kaynağı ziyaretlerinin ardından Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretleri. Mostarın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman. Buluşma sonrası Mostar’dan hareketle, Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varış ile kent turu. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Moriç Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer. Geceleme Saraybosna otelimizde.


7. Gün: Saraybosna – Novisad – Karlovça – Belgrad

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sırbistan’ın Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Burada ilk durağımız Petro Varadin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını izliyoruz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutan Karlofça (Sremski Karlovci) kasabasına hareket. Karlofça’da; Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi; Karlofça anlaşmasının imzalandığı tepedeki Barış Şapeli göreceğimiz önemli eserlerdir. Verilecek kısa molada Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Turumuz sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Kısa yolcuğumuz sonrasında Belgrad’a varış. Otelimize yerleşme. Geceleme Belgrad otelimizde.


8. Gün: /9.Gün: Belgrad – Üsküp `den Aktarmasız Direkt Olarak İzmir

Otelde alınan kahvaltının ardından Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları, Bayraklı Camii ile Kale Meydan panoramik olarak gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Turun ardından Üsküp yolculuğu başlangıcı. Ara molalar ile devam eden yolculukla Makedonya sınır kapısı geçişi ile başkent Üsküp Havalimanına varış. Cumartesi gecesini Pazar gecesine bağlayan gece yarısı uçağı için Bagaj & Check-In & Pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. İşlemlerin ardından Pegasus Hava Yolları özel seferi olan Saat: 01:55’de Üsküp – İzmir uçuşunu gerçekleştirip turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka seyahatimizde tekrar görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. Hoşca kalınız…
Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • İzmir Hava Alanı (23:00)

Tur Hareket Tarihleri:
09, 16, 23, 30 Mayıs • 06, 13, 20, 27 Haziran • 04, 11, 18, 25 Temmuz • 01, 08, 15, 22, 29 Ağustos

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
09.05.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
16.05.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
23.05.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
30.05.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
06.06.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
13.06.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
20.06.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
27.06.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
04.07.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
11.07.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
18.07.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
25.07.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
01.08.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
08.08.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
15.08.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
22.08.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »
29.08.2021Erken Rezervasyon Fırsatı699,00 €999,00 € 699,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


İzmir`den Aktarmasız; Uçakla Vizesiz Balkan Turları 2021 Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Oteller Hakkında Bilgi


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.