Ana Sayfa Turlar Yurtdışı Turları Ölüler Bayramında Meksika
Kesin Kalkışlı Tur Tur Kodu: Gncvac001

Ölüler Bayramında Meksika


Mexico City - Coyoacan - Xochimilco - Oaxaca - Mitla - Monte Alban - Puebla – Teotihuacan - Merida – Uxmal - Kabah - Chichen Itza – Tulum - Cancun Uçak 10 Gece 12 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Meksika
4.900,00 USD den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İstanbul - Mexico City - Coyoacan

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23:30’da (29 EKİM ) rehberiniz ile  buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK184 sefer sayılı uçuşu ile  saat 02:25’de  hareket.  Yerel saat ile 08:15’te Mexico City’e varıyor ve bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Zacola Meydanı,Ulusal Saray,Katedral ve Güzel Sanatlar Müzesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Mexico City’nin güneyinde yer alan Coyoacan’a gideceğiz. Kolonyal dönemden kalma binaları,meydan ve kafeleri ve dar sokakları ile ünlü bölgede ilk durağımız ünlü ressam Frida Kahlo’nun doğduğu ve yaşamının bir bölümünü geçirdiği,günümüzde müze haline getirilmiş olan evi olacak.Burada ünlü ressamın yapmış olduğu resimler ve büyük aşk yaşadığı Diego Riviera ile birlikte topladıkları el yapımı eşyaları da görme imkanına sahip olacağız.Sonrasında sürgün hayatı yaşadığı Mexico City’de, Kahlo ve Riviera ile sıkı bir arkadaşlığı olan Trotsky’nin yaşadığı evi de görüyor ve Mexico City’deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2. Gün
2. Gün
Mexico City

Otelde alacağımız  kahvaltının ardından,ülkenin en önemli müzesi olan Antropoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.Sonrasında Xocmimilco’ya doğru yola çıkıyoruz.Tenochtitlan zamanından kalan kanallarda ,renkli tekneler ile hem keyifli bir gezi yapacak hem de öğle yemeğimizi alacağız. Turumuz sonrası Mexico City’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
3. Gün
Mexico City - Oaxaca

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Meksika’nın en güzel kolonyal şehirlerinden biri olan Oaxaca’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Oaxaca’ya varıyor ve burada yapacağımız şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. Meksika’da Ölüler Bayramı’nın en renkli kutlandığı şehirde bu akşam etkinlikleri izleme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4. Gün
4. Gün
Oaxaca ( Mitla & Monte Alban)

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından,Meksika tarihinde önemli bir yer tutan ve “Ölülerin Yeri” anlamına gelen UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Mitla ve Monte Alban kalıntılarını ziyaret edeceğiz.Zapotek halkı için dinş olarak oldukça önemli olan bölge birbirine kenetlenmiş taş parçaları ile oluşturulan binalarını süsleyen karmaşık geometrik mozaikler nedeni ile ülkenin en ilginç arkeolojik yapılarındandır.Turumuz sonrası Oaxaca’ya dönüyor ve Ölüler Bayramı şenliklerini izlemeye devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5. Gün
5. Gün
Oaxaca – Puebla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Puebla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası bir başka kolonyal şehir olan Puebla’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
6. Gün
Puebla – Teotihuacan – Mexico City – Merida

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Teotihuacan ören yerini ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.Burada Güneş ve Ay Piramitlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Mexico City’e doğru yola çıkıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
7. Gün
Merida ( Uxmal&Kabah)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ünlü bir Maya yerleşimi olan Uxmal’ı ziyaret edeceğiz. Uxmal, yerel Puuc tarzı mimarisiyle güzel yapılar ve muhteşem piramitlere sahiptir. İlk kuruluş yıllarının MS 500’lerde olduğu sanılmaktadır.Uxmal,uzun yıllar Xiu ailesince idare edilmiş ve Batı Yucatan’daki en güçlü bölge olarak bir dönem Chichen Itza ile birlikte tüm Kuzey Maya bölgesini kontrol etmiştir. Mimarisinin karakteristik özelliği sembolik motifler ve uzun burunlu yağmur tanrısı Chaac’ın heykelleri ile süslenmiş geniş iç avlulara sahip,yüksek olmayan saraylardır. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra turumuzu Kabah’ta yaklaşık 300 adet Chaac maskesinin yer aldığı “ Maskeler Sarayı”nı ziyaret ederek tamamlayacağız. Akşam üzeri yürüyerek Merida şehrini gezeceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün
8. Gün
Merida – Chichen Itza – Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Maya şehri Chichen Itza’ya  doğru yola çıkıyoruz. Yoğun yağmur ormanları arasındaki Chichen Itza’nın olağanüstü güzellikteki yapılarından Kukulcan Piramidi ( İspanyolların deyişi ile El Castillo –Kale),Büyük Top Sahası,Kutsal Kuyu-Cenote Sagrado göreceğimiz önemli yerler arasında. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası beyaz kumlu sahilleri ile Dünyanın en gözde tatil merkezlerinden olan Cancun’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruzAkşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün
9. Gün
Cancun – Tulum – Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tulum’a hareket ediyoruz. Tulum, okyanus kıyısında olma özelliği taşıyan ender Maya kentlerindendir. (Mayolarınızı yanınıza almayı unutmayın) Bir taraftan kıyıdan yükselen dik kayalıklar,diğer taraftan etkileyici duvarlar ile korunmuştur. Tulum için üç önemli yapıdan söz edilebilir. Bunlar; Kale,Fresk Tapınağı ve Ana Tapınaktır.Kaleyi ve tapınakların hemen üzerine inşa edilmiş olan piramidi gezecek ve buradan muhteşem güzellikteki Karayip kıyı şeridini göreceğiz.. Öğleden sonra muhteşem Cancun sahillerinin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. Gün
10. Gün
Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem Cancun sahillerinin tadını çıkarmak için serbest zaman. Öğle ve Akşam yemeğinizi herşey dahl konseptindeki otelinizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

11. Gün
11. Gün
Cancun - İstanbul

Otelimizden erkenden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK189 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50’de İstanbul’a uçuş

12. Gün
12. Gün
İstanbul

Yerel saat ile 05:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525

Whatsapp Destek Hattı (09.00-18.00) | Numaraya tıkla, konuş!

0530 665 17 88
0554 980 98 31
0539 599 16 19
0543 718 67 27

→ Yurt dışı Turlarımıza Ön Ödeme yaparak fiyatınızı Eur. cinsinden sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Turunuzu seçip, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu tamamlayarak, tur tarihine kadar taksitle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

→ Yurt içi Turlarımızı kredi kartı ödeme avantajları ile 12 aya varan taksit seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz. Star İptal Güvence Paketi satın alarak,
72 Saat Kala İptal Hakkı ile koruma altına alabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul /Mexico City /Cancun / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel Havayolları ile Mexico City / Merida uçak bileti
 • Mexico City’de 5 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Oaxaca’da 4 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Puebla’da 4 yıldızlı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Merida’da 4 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Cancun’da 5 yıldızlı otelde 3 gece herşey dahil konaklama (kahvaltı – öğle -akşam yemeği ve lokal içecekler)
 • Lokal restoranlarda alınacak 5 öğle yemeği
 • Lokal restoranlarda alınacak 6 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat & Sağlık sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Meksika Vizesi 30 USD ( Yeşil pasaport sahipleri şahsen konsolosluğa gidip başvuru yapmalı ve ya bordo pasaport çıkarıp online vize alması gerekmektedir. Yeşil ve ya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli İngiltere , Amerika ve ya çok girişli Shengen vizesi olması gerekmektedir)
Sık Sorulan Sorular

Fiyatlar

Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
30.10.2024 - 09.11.20245.764,71 USD
4.900,00 USD
---

Maximum Vade Farksız 2 Taksit
Vakıfbank Vade Farksız 2 Taksit
Axesscard Vade Farksız 5 Taksit
Diğer Tüm Kartlara Vade Farksız 2 Taksit
Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Vakıfbank, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Ölüler Bayramında Meksika Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.