Ana Sayfa Turlar Uzak Rotalar Gümüş Sırtlı Gorillerin İzinde Ruanda - Uganda
Tur Kodu: Gncvac03

Gümüş Sırtlı Gorillerin İzinde Ruanda - Uganda

Tüm Turlar Dahil

Kigali - Bwindi Goril Safarisi – Bunyonyi Gölü -Queen Elizabeth National Park - Kibale National Park – Entebbe Uçak 8 Gece 9 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı
4.900,00 USD den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İstanbul - Kigali

İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinde saat 16:00’da rehberiniz ile buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın  TK612 sefer sayılı uçuşu ile saat  18:50’de Kigali’ye uçuş. Gece saat 00:20’de Kigali’ye varış ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve dinlenme.
Hotel Des Mille Collines 4* https://millecollines.rw/

2. Gün
2. Gün
Kigali - Bwindi Milli Parkı ( Uganda)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kigali şehir turumuz için hareket ediyoruz.  Öncelikle hepimizi derinden etkileyecek olan , 1994’te meydana gelen Ruanda Soykırımını tüm gerçekliği ile gözler önüne seren Ruanda Sokırım Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.  Yaklaşık 1 milyon Tutsi ve ılımlı Hutu’nun hayatını kaybettiği soykırımın detayları hakkında bilgiler aldıktan sonra lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve  muhteşem Afrika manzaraları eşliğinde Uganda ‘ya geçmek üzere sınıra hareket ediyoruz. Sınır geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra Cyanika sınır kapısından Uganda’ya giriyoruz. Ruanda , Uganda ve Kongo sınırlarının kesiştiği noktada bulunan Bwindi Milli Parkı’ndaki lodge’mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Lake Mutanda Resort

https://conservio.com/uganda/western-uganda/mutanda-lake-resort

3. Gün
3. Gün
Bwindi Milli Parkı ( Goril Safarisi)

Bugün büyük gün ! Sabah erkenden nesilleri tükenmekte olan gümüş sırtlı dağ gorillerini bulmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bize eşlik edecek görevliler ile ziyaret edilebilir dokuz aileden birini görmek için yağmur ormanlarının içerisinde yürüyüş yapacağız. ( Yürüyüş süresi  her iki yönde 1,5 -2 saat sürebilir ) yürüyüşümüz boyunca ormanda yaşayan bir çok primat , kuş ve memeli hayvan türü görme imkanına sahip olacağız. Dünyada sadece 900 bireyinin kaldığı ve insan türüne en yakın davranış biçimleri ile muhteşem dağ gorillerini ziyaret edecek ve ziyaretimiz boyunca aile bireylerinin birbiri ile ilişkilerini , beslenmelerini , yavru gorillerin şakalaşmalarını yakından izleme fırsatı yakalayacağız. ( Goril ailesinin yanında her bir grup için ziyaret süresi en fazla bir saattir)  Öğle yemeğimizi “ lunch box “ olarak alacağız. .Unutulmaz safarimizin ardından lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde

4. Gün
4. Gün
Bwindi Milli Parkı - Bunyonyi Gölü

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Uganda’nın doğa harikalarından biri olan Bunyonyi Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 200 kuş türü ile adeta bir kuş cenneti olan göl bölgesinde bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra muhteşem manzaraları ve yüzlerce kuş çeşidini görebileceğimiz Bunyonyi Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Gezimiz sırasında göl üzerinde bulunan irili ufaklı adaları ,Gölün tepelerinde yaşayan Batwa Etnik grubunu görme imkanına sahip olacağız. Gezimiz sonrası lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Ishasha Jungle Resort https://ugandajunglelodges.com/ishasha-jungle-lodge/

5. Gün
5. Gün
Bunyonyi Gölü - Ishasha - Queen Elizabeth Milli Parkı

Otelde alacağımız kahvaltını ardından Afrika’nın sisli ve büyüleyici manzarasını izledikten sonra yağmur ormanları ve teraslarla kaplı yol manzaraları eşliğinde Queen Elizabeth Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Queen Elizabeth Milli Parkı’nın güneyinde bulunan ve ağaca tırmanan aslanları ile ünlü Ishasha bölgesini ziyaret edeceğiz. Burada öğle yemeğimizi “lunch box “ olarak alıyor ve günün sıcak saatlerinde dinlenmek için ağaca tırmanan aslanları ile ünlü bölgede safarimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından  Queen Elizabeth Parkı’nın kuzeyine doğru devam ediyor ve Edward Gölü kenarında bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Kaseyni Safari Lodge http://www.kasenyisafaricamp.com/

6. Gün
6. Gün
Queen Elizabeth Milli Parkı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO tarafından biyosfer rezervi ilan edilen Queen Elizabeth Milli Park’ında safariye çıkacağız. Safarimiz boyunca Fil , Buffalo ,Aslan , birçok antilop çeşiti ve leopar gibi hayvanları doğal yaşamlarında görmeye çalışacağız. Öğle yemeğimizi lodge’mizde aldıktan sonra muhteşem Kazinga Kanalı’nda tekne safarisine çıkacağız. Yüzlerce su aygırı ve timsahı , su kenarında yıkanan filleri  ve su içmeye gelen bir çok hayvanı görme imkanına sahip olacağız. Safarimizin ardından lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

7. Gün
7. Gün
Queen Elizabeth Milli Parkı - Kibale Milli Parkı ( Şempanze Safarisi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından .Rift Vadisi’nin batısından geçerek Ekvator’da yer almasına rağmen zirveleri buzullarla kaplı Rwenzori Dağları’nın manzaraları eşliğinde Kibale Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben burada  bulunan lodge’mize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra  yağmur ormanının içinde yürüyüşe çıkıyoruz. Kibale yağmur ormanlarında 5000’den fazla primat çeşidi bulunmakta ve bir o kadar da değişik kuş türüne rastlanmaktadır.  Yürüyüşümüz boyunca bu sevimli hayvanların yaşamlarını , aile hayatlarını, beslenme ve yavruların birbirleri ile şakalaşmalarını gözlemleyeceğiz. Sonrasında ise yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan Bigodi sulak alanını ve Bigodi Topluluğunun geleneksel yaşamını gözlemleyebileceğimiz köylerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Kibale Forest Camp https://naturelodgesuganda.com/kibale-forest-camp/

8. Gün
8. Gün
Kibale Milli Parkı - Kampala - Entebbe

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Uganda ‘nın doğusundaki Buganda Krallığı’nın merkezi Kampala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca uçsuz bucaksız çay plantasyonları ve muhteşem manzaralar sizlere eşlik edecek. İngiliz Kolonyal mimarisinin bir çok örneği bulunan Kampala’da şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve ardından Kasubu’da bulunan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Buganda Kralları’nın mezarlarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Entebbe’ye devam ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve uçak saatine kadar dinlenme otelimizde.
Admas Grand Hotel 4* - Entebbe https://admasgrandhotel.com/

9. Gün
9. Gün
Entebbe

Gece saat 01:30 gibi otelimizden hava limanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK612 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:15’de İstanbul’a hareket. 10:35’de varış İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.
Önemli  Notlar  :
*Goril Safarisine  15 yaşından küçük çocukların katılmasına izin verilmemektedir.
*Gezimiz sırasında yapılacak olan Şempanze ve Goril Safarisi orman içerisinde uzun yürüyüşler içermektedir.
*Ruanda ve Uganda’ya girişlerde sarıhumma aşı karnesi sorulmaktadır.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525

Whatsapp Destek Hattı (09.00-18.00) | Numaraya tıkla, konuş!

0530 665 17 88
0554 980 98 31
0539 599 16 19
0543 718 67 27

→ Yurt dışı Turlarımıza Ön Ödeme yaparak fiyatınızı Eur. cinsinden sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Turunuzu seçip, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu tamamlayarak, tur tarihine kadar taksitle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

→ Yurt içi Turlarımızı kredi kartı ödeme avantajları ile 12 aya varan taksit seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz. Star İptal Güvence Paketi satın alarak,
72 Saat Kala İptal Hakkı ile koruma altına alabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Kigali / Entebbe / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kigali’de 4*Otelde 1 gece oda- kahvaltı konaklama
 • Bwindi Milli Parkı’nda ( Mutanda Gölü) 2 gece 1.sınıf lodge’de tam pansiyon konaklama ( kahvaltı – öğle yemeği/ lunch box – akşam yemeği)
 • Bunyonyi’de 1.sınıf lodge’de 2 gece tam pansiyon konaklama ( kahvaltı – öğle yemeği – akşam yemeği)
 • Queen Elizabeth Milli Parkı’nda 1.sınıd lodge’de 2 gece tam pansiyon konaklama ( kahvaltı –lunch box – akşam yemeği )
 • Kibale Milli Parkı’nda 1 gece 1.sınıf lodge’de tam pansiyon konaklama ( kahvaltı – öğle yemeği – akşam yemeği )
 • Entebbe’de 1 gece uçak saatine kadar konaklama
 • Özel araçlar ile transferler
 • Gümüş Sırtlı Goril Safarisi
 • Programda belirtilen tüm turlar , safariler ve parklara giriş ücretleri
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • Tur boyunca tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ruanda & Uganda Vize ücreti (150 Usd ) Online vize alınır. Yeşil Pasaporta vize gerekmektedir.
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
Sık Sorulan Sorular
{{SIKCASORULANSORULAR}}

Fiyatlar

Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
01.06.2024 - 09.06.20245.444,44 USD
4.900,00 USD
6.555,56 USD
5.900,00 USD
--

Maximum Vade Farksız 2 Taksit
Vakıfbank Vade Farksız 2 Taksit
Axesscard Vade Farksız 5 Taksit
Diğer Tüm Kartlara Vade Farksız 2 Taksit
Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Vakıfbank, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Gümüş Sırtlı Gorillerin İzinde Ruanda - Uganda Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.