Ana Sayfa Turlar Cruise Msc Grandiosa ile İtalya Rivierası & Batı Akdeniz & Tunus
Kesin Kalkışlı Tur Tur Kodu: Gnctouc

Msc Grandiosa ile İtalya Rivierası & Batı Akdeniz & Tunus


Bologna/Livorno – Marsilya – Barcelona – La Goulette – Palermo – Napoli – Livorno/Bologna Uçak 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Schengen
1.099,00 EUR den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – BOLOGNA– LIVIORNO

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 05.30’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz  ve ardından Türk Havayollarının TK1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10’de Bologna’ya hareket.. Yerel saat ile saat 09.50’de Bologna’ya varış. Ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile gemimizin bulunduğu Liviorno limanına transfer. Gemi check-in ve pasaport işlemleri sonrası kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam 20.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün
2. Gün
MARSİLYA ( AIX EN PROVANCE)

Gemimiz sabah saat 10.00’da Marsilya limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası  kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak “Marsilya Şehir Turu & Aix En Provance Turu (95 EUR)” na katılabilirler. Fransa'nın güneyinde Marsilya'ya 25 km uzaklıktaki tarihi ve kültürel bir şehir olan Provence, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları ile Beyoğlu'nu anımsatıyor. Yat limanları ve çiçekli tepeleriyle, Fransa'nın başka hiçbir bölgesine benzemez. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sonra şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. YY’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Kısa bir molanın ardından önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’ya geri döneceğiz. İlk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Kathedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra şehir merkezinde serbest vaktimizin ardından gemimize döneceğiz. Gemimiz saat 19.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün
3. Gün
BARCELONA

Gemimiz sabah saat 08.00’da Barselona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası  kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak “Barcelona Panaromik Şehir Turu (75 EUR)” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz saat 18.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün
4. Gün
DENIZDE SEYIR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün
5. Gün
LA GOULETTE

Gemimiz saat 08.00’da La Goulette limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Kartaca & Sidi Bou Said (85 EUR)” turuna katılabilirler. İlk durağımız olan Kartaca Fenike kolonisi tarafından kurulmuş bir şehirdir. Burada göreceğimiz yerler arasında Erken Hristiyan Müzesi, Kartaca Ulusal Müzesi yer almaktadır. İkinci durağımız olan Sidi Bou Said, Akdeniz'e bakan bir uçurumun tepesinde yer alan bu pitoresk köyün dolambaçlı, Arnavut kaldırımlı sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Beyaz duvarları, zıt gök mavisi kapıları ve süslü pencere ızgaraları sizlere Yunanistan ve Bodrum’u anımsatacak. Turumuzun sonunda fotoğraf çekmek ve hediyelik eşya almak için serbest zaman verdikten sonra rehberimizin söyleyeceği vakitte gemiye transfer oluyoruz. Gemimiz limandan 18:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün
6. Gün
PALERMO

Gemimiz sabah saat 08.00’de Palermo limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Palermo & Cefalu Turu (80 EUR)” na katılabilirler. Sicilya’nın başkenti Palermo’ya varışın ardından Palermo’nun ve Sicilya’nın en güzel tatil beldelerinden Cefalu’ya gidiyoruz. Ortaçağdan kalma yapılarıyla kasaba hem alışveriş için hem de Sicilya ruhunu tam anlamıyla hissedebileceğiniz bir yer. Turmuz sıraasında Normanlardan kalma katedral ve antik çamaşırhane ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Serbest zaman sonrası Palermo'ya dönüş ve şehri tanıtan bir tur yapacağız. Daha sonra Monreale Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Eski ve yeni ahitten sahnelerin betimlendiği toplam 6340 m2’lik mozaik bezemeyi görüyoruz. Daha sonra gemiye dönüş. Gemimiz akşam saat 18.00. da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün
7. Gün
NAPOLI

Gemimiz sabah saat 06.30’da Napoli limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası  kişisel aktiviteler için serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Napoli Şehir Turu & Amalfi Sahilleri – Sorrento & Positano Turu (110 EUR)” na katılabilirler. Turumuza sabah erken saatlerde İtalya'nın dört önemli deniz şehrinden biri olan Amalfi ile başlayacağız.Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip, serbest zamanda keyifli vakitler geçireceğiz. Ardından özellikle "Talented Mr. Ripley" filmine set olmuş Positano'yu gezerek devam edecek. Positano'da zaman hiç geçmesin isteyeceksiniz. Gezimiz sırasında Ravello'nun muhteşem manzarasında fotograf molamız olacak. Ardından Amalfi kıyısının en önemli bölgelerinden biri olan ve olağanüstü manzaralar arasından Sorrento’yu ziyaret edeceğiz. Burada yapacağımız ortaçağ yürüyüş turunun ardından  Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli’ye dönüyoruz. Eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu turumuzda , Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Gemimiz saat 17.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. Gün
8. Gün
LİVORNO – BOLOGNA – İSTANBUL HAVALİMANI

Gemimiz sabah saat 09.00’da Livorno limanına yanaşacak. Gemi çıkış işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımız ile Bologna Havaalanına hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzeleyeceği ekstra “Floransa Şehir Turu (80 EUR) ” na katılabilirler. Limanda bizi bekleyen özel aracımız ile muhteşem Toscana manzarası eşliğinde, aracımız ile yaklaşık 1.5 saat yolculuğumuzdan sonra Floransa’ya varıyoruz ve; panoramik olarak Uffizi Galerisi, Vecchio Köprüsü, Sinyorlar Meydanı, Duomo Katedrali ve Vaftizhanesi’ni geziyoruz. Özellikle ayakkabı, çanta ve her türlü deri ürünleri konusunda bir alışveriş cenneti olan Floransa sizi modanın kalbine davet ediyor. İtalya’nın Roma’dan sonra en çok turist çeken ve hak eden bu şehrinde alışveriş için serbest zaman ardından havalimanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1326 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.25'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.05'de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Bologna – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • MSC GRANDIOSA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri.
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Gemideki eğlence ve şovlar.
 • Fitness & Spor salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 12€ (Rezervasyon esnasında ödenir.)
 • Programda belirtilen tüm kara turları
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(35€)

Fiyatlar

06.10.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  06.10.2024 - 13.10.2024İç Kabin1.292,94 EUR
  1.099,00 EUR
  ----
   Dış Kabin1.469,41 EUR
  1.249,00 EUR
  ----
   Balkonlu Kabin1.587,06 EUR
  1.349,00 EUR
  ----

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Msc Grandiosa ile İtalya Rivierası & Batı Akdeniz & Tunus Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


MSC GRANDIOSA Hakkında

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Limanlar

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.