Ana Sayfa Turlar Cruise Ms Stravinsky ile Aşağı Volga Nehri - Rusya - Tataristan
Tur Kodu: Gnctoch06

Ms Stravinsky ile Aşağı Volga Nehri - Rusya - Tataristan

TÜRKİYE’DE İLK KURBAN BAYRAMI ÖZEL PROGRAM!!!

Moskova - Uglic - Yaroslavl - Nijniy Yovgorod - Bolgar - Tetuşi - Kazan Uçak 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı e Vize
1.699,00 EUR den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

TÜRKİYE’DE İLK KURBAN BAYRAMI ÖZEL PROGRAM!!! MS STRAVINSKY ile AŞAĞI VOLGA NEHRİ & RUSYA – TATARİSTAN

 

MOSKOVA BAŞLANGIÇ – KAZAN BİTİŞ

 

“NEHİR GEZİSİ ESNASINDAKİ TÜM TURLAR DAHİL”

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – MOSKOVA

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün
2. Gün
MOSKOVA

Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Extra Kremlin ve Nazım Hikmet Mezarı Ziyareti + Metro Arbat Turu na katılabilirler (85 Eur) Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3. Gün
3. Gün
UGLIÇ

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turundaEski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. Gün
4. Gün
YAROSLAVL

Saat 08:00’da Yaroslavl’’a varış. Kahvaltı sonrası özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz Yaroslavl panoramik şehir turunda; Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecek yerler arasındadır. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğle yemeği sonrası Rus kültürü ve Rusya tarihi hakkında bilgiler alabileceğiniz etkinliğe katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. Gün
5. Gün
NIJNIY NOVGOROD

Bugün üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra 15.00’da Nizhny Novgorod’a varış. Burada ücretsiz panoramik şehir turu düzenlenecektir. Nijniy Novgorod (Sovyetler Birliği dönemindeki adıyla Gorki) Rusya’nın üçüncü büyük şehri ve Volga kıyısındaki şehirlerin başkentidir. Oka ve Volga Nehrileri’nin birleştiği yerde bulunan bu güzel şehrin kuruluşu 1200’lü yıllara dayanır. Batıdan, doğu, Sibirya ve Türkistan arasında çok önemli bir kavşak noktası olan Nijniy Novgorod Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir.. Yapacağımız tur sonrası gemiye dönüş ve 19:00’’da Sviyazjsk’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

6. Gün
6. Gün
SVIYAJSK

Kahvaltı sonrası Güverteden Volga’nın güzelliklerini seyredebilir veya gemi içindeki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Sviyazjsk’a varış. Burada ücretsiz panoramik şehir turu düzenlenecektir. Sviyazhsk, Tataristan'ın Zelenodolsk bölgesinde, Sviyaga ve Volga nehirlerinin birleştiği noktadakir adada bulunan bir ada kasabasıdır. Kasaba 1551 yılında inşa edildi ve Kazan'ın ele geçirilmesi sırasında Korkunç İvan birliklerinin ileri karakolu olarak hizmet etti. Bugün Sviyazhsk, eski Rus mimarisine, Ortodoks kültürüne ve tarihine ait çok sayıda anıtın korunduğu Tataristan'ın en ilginç turistik yerlerinden biridir.  Burası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Tataristan Cumhuriyeti'nin olağanüstü bir tarihi ve mimari değeridir.  Yapacağımız tur sonrası gemiye dönüş ve 19.00’da Bolgar’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde

7. Gün
7. Gün
BOLGAR - TETUSHI

Kahvaltı sonrası Bolgar’a varış. Burada yapacağımız ücretsiz yürüyüş turunda Bulgar Medeniyetleri müzesi görülecek yerler arasındadır. 10. yy da kurulan Bolgar şehri Bir Türk Boyu olan Volga Bulgarlarının eski başkentidir. Bolgar, Tataristan'ın başkentine 180 km uzaklıkta, Volga'nın kıyısında yer almaktadır. Tataristan sakinleri buraya daha çok Bulgar veya Büyük Bulgar diyorlar. Tur sonrası  gemiye dönüş ve öğle yemeği Daha sonra Tetushi ye varıyor ve burayı keşfe çıkıyoruz.  Tataristan Cumhuriyeti'nin en eski şehirlerinden biri olan Tetyushi, Kazan'a 140 km uzaklıkta, Kuibyshev rezervuarının batı, yüksek ve dik kıyısında yer almaktadır. Kent bazı kaynaklara göre 1574-1578, bazı kaynaklara göre ise 1555-1557 yılları arasında kurulmuştur.

Tarihi ve mimari cazibe merkezleri arasında özel bir yeri olan şehrin tarihi merkezini gezdikten sonra gemiye dönüş Kazan’a hareket. Akşam yemeği ve Geceleme gemimizde.

8. Gün
8. Gün
KAZAN – İSTANBUL HAVALİMANI

Sabah 08.00’da Tataristan’ın başkenti Kazan’a varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ardından ücretsiz şehir turumuza başlıyoruz. Rusya’nın en güzel ve en önemli şehirlerinden, kadim şehir Kazan, Türk kökenli Volga Bulgarları tarafından kuruldu13. ve 14.yüzyıllarda, Altın Ordu döneminin en önemli merkezlerinden biri haline geldi. Bir dönem Kazan Hanlığı’nın başkentliğini yapan şehir 16.yüzyılda Korkunç İvan döneminde Rusların eline geçti. Şehre adını veren Kazanka Nehri ile Volga Nehri’nin kesiştiği yerde bulunan bu güzel şehri gezerken panoramik olarak görülecek yerler arasında; “Eski Tatar Mahallesi, Mercani Camii, Unesco dünya kültür mirasları listesindeki Kazan Kremlini, Kul Şerif Camii, Süyümbike Kulesi” bulunuyor. Tur sonrası Kazan Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın sefer sayılı uçuşu ile saat ’de  İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile ..:.. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / Kazan – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5* MS STRAVINSKY gemisinde 6 gece 7 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • 1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
 • Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
 • Kazan Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
 • Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gemide valiz taşıma hizmeti
 • Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
 • Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
 • Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
 • Vize Ücreti (RUSYA E-VİZE)
 • Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.
 • ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır (70 EUR) 

Fiyatlar

15.06.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  15.06.2024 - 22.06.2024ANA GÜVERTE DELUXE KABİN 13m2 Panoramik Pencereli 1.998,82 EUR
  1.699,00 EUR
  ----
   ORTA GÜVERTE PREMIUM KABİN 15m2 Gerçek Balkonlu 2.116,47 EUR
  1.799,00 EUR
  ----
   ÜST GÜVERTE PREMIUM KABİN 15m2 Gerçek Balkonlu2.234,12 EUR
  1.899,00 EUR
  ----

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Ms Stravinsky ile Aşağı Volga Nehri - Rusya - Tataristan Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları

 • 89 gün – 45 gün arası %30          
 • 45 gün – 30 gün arası %50           
 • 30 gün – 22 gün arası %90        
 • 21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!  
  NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Ms Stravinsky Hakkında

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Limanlar

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.