Ana Sayfa Turlar Fas & Portekiz & Endülüs Turları ( Tüm Turlar Dahil )
Tur Kodu: FasEndulusPortekiz

Fas & Portekiz & Endülüs Turları ( Tüm Turlar Dahil )

İzmir'den Aktarmasız Direkt Uçuş, Tüm Turlar Dahil Özel Paket !

Madrid (2), Toledo, Granada (1), Malaga, Algeciras (1), Tanca (1), Casablanca (1), Sevilla (1), Lizbon (1), Obidos, Fatima, Porto (1), Salamanca SunExpress H.Y. Madrid Madrid 10 Gece 11 Gün Kalkış Yeri: 13.20 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Çok girişli vize gereklidir. Yeşil pasaporta vize gerekli değildir.
1.399,00 EUR den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

İzmir’den Aktarmasız Direkt gidiş ve dönüş konforu ile…

SunExpress Hava Yolları ile Madrid gidiş, Madrid dönüş,

İberya Yarımadası Kıyısında 3 Büyük Destinasyon​ !

FAS & PORTEKİZ & ENDÜLÜS

Madrid (2), Toledo, Granada (1), Malaga, Algeciras (1), Tanca (1),
Casablanca (1), Sevilla (1), Lizbon (1), Obidos, Fatima, Porto (1), Salamanca

Zorunlu Ekstra Yok! Yol Üzeri Ekstra Yok! Tüm Turlar Fiyata Dahil!
Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

10 Gece 11 Gün (10 Gece Otel Konaklama)
1.Tur:
 06-16 Eylül, 2.Tur: 04-14 Ekim
Normal Pasaportlu Misafirlerimizin Dikkatine
Vize İşlem Süreleri 15-20 iş günü sürdüğünden Tur Tarihinize dikkat ederek Vize İşlemleri için başvurmanızı rica ederiz.

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İzmir’den Aktarmasız Direkt Uçuş ile Madrid

Acentamızın 1 gün evvel SMS ile bildireceği saatte alanda oluyoruz. Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Gençaystar Travel Kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ 920 sefer sayılı uçuşu ile 15:20 ’de Barcelona ‘ya hareket ediyoruz. Lokal saat ile 18.40 ‘da varışın ardından rehberimiz ile buluşuyoruz ve Madrid ‘deki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Madrid ‘deki otelimizde.

2. Gün
2. Gün
Madrid, Toledo, Granada

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Toledo gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, ilk olarak şehre kuş bakışı bakıp, muhteşem fotoğraflar çekip, Alcantra ve San Martin Köprüleri ile Bisagra Kapısı'nı gördükten sonra Orta Çağ'ın en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çelik’inin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından görecek, çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar ve takılar üzerine 24 ayar altın telinden telkâri ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Ardından Toledo'nun tarihi sokaklarında zamana bir yolculuk bizleri bekliyor. Şehirde Türkçe ve yerel rehberlerimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda, Toledo'nun tarihi yapılarını, Yahudi Mahallesini, Eski Sinagog ve günümüz Seferad Müzesi ‘ni göreceğiz. Burada vereceğimiz kısa serbest zamanda alışveriş yapabilir, Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen badem tatlısı Marzipan’ın tadına bakabilirsiniz, serbest zamanın ardından ise otobüsümüz ile Granada şehrine geçiyoruz. Geceleme Granada ‘daki otelimizde.

3. Gün
3. Gün
Granada, Malaga, Algeciras

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Endülüs ’ün incisi Granada ‘da turumuza başlıyoruz. Granada denilince ilk akla gelen yapılardan bir tanesi olan; Elhamra Sarayı ‘nda tura başlıyoruz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Ben-i Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada manzaralarıyla kucaklaşacağız. Eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehri alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nane çayı molası sonrası Granada Katedrali, çarşılar ve irili ufaklı özel müzeler bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Turumuzun bitiminde Malaga ‘ya geçiyoruz. İspanya’nın Akdeniz ruhunu en çok hissettiren, adı Picasso’yla özdeşleşen Malaga ’yı tüm güzellikleriyle keşfediyoruz. Malaga kentinin ve Akdeniz’in muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz Gibralfaro Kalesi, Dış kısmı Barok, iç kısmı ise Rönesans stilli  Malaga Katedrali, şehir kültürünü tanımak isteyen gezginlerin uğrak yeri Larios Caddesi, zarif  demir ve cam gölgelik, mudejar kemerleri, muhteşem bir vitray pencereleri olan yerel halkın taze meyve ve sebzeler için tercih ettiği pazar olan Mercado Central de Atarazanas, Malaga ’nın atmosferini ve tarihini yaşamak için harika bir yer olan Malaga Limanı,mavi bayrak ödüllü “Güneş Sahili” adıyla ünlenen Malaga’nın toplam 15 kilometre uzunluğundaki plajları görüldükten sonra Malaga ’dan ayrılıyoruz. Konaklamamız Algeciras veya civardaki otelimizde.

4. Gün
4. Gün
Algeciras, Feribot ile Tanca

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, İspanya’dan feribot ile Cebelitarık boğazını geçerek varacağımız Tanca şehrinde panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Fas'ın bu güzel sahil kentinde, camileri, hanları, çarşıları, dar sokakları ve kendine özgü evleri ile Fas'ı tanıma ve kuskus pilavı ile ünlü leziz Fas mutfağını tatma şansımız olacak. Özellikle uygun fiyatlarıyla Tanca çarşılarında zevkle gezecek ve aradıklarınızı bulabileceksiniz. Rengarenk kapılar ile bezeli dar sokakları, İslam kültürü ile bezenmiş yapıları ile Tanca hafızalarınızda mutlaka yer edecektir. Gece konaklamamız da Tanca 'daki otelimizde.

5. Gün
5. Gün
Tanca, Casablanca

Sabah kahvaltısının ardından yola çıkıp Casablanca’ya varacağız. Avangart ruhlu, beyaz şehir Casablanca’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. (Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir) İç mekânda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti yine ilginç duraklardandır. Casablanca şehrinde yapacağımız panoramik gezimizin ardından konaklama için otelimize geçeceğiz. Geceleme Casablanca ‘daki otelimizde.

6. Gün
6. Gün
Casablanca, Sevilla

Sabah kahvaltısının ardından yola çıkıp yine Tanca üzerinden feribot ile İspanya’ya döneceğiz. Dönüşte Tarifa Limanı ‘nı ve İngiliz toprağı olan Cebelitarık yarımadasını görerek, Sıradaki durağımız Endülüs özerk bölgesinin sanat, kültür ve ekonomi merkezi Sevilla. Şehirde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otele transfer olacağız. Geceleme Sevilla ‘daki otelimizde.

7. Gün
7. Gün
Sevilla, Cordoba, Sevilla ( Flamenco Gecesi )

Özerk bölgelerinden Cordoba. Şehirde bizi öncelikle Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar olacak. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve Cordoba evleri var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacağız. Son olarak tarihi şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, 1,5 saatlik bir yolculuk ile Sevilla'ya geçeceğiz. Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın da yer aldığı Maria Luisa Parkı ve Plaza America ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu'nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Sevilla Katedrali sıradaki durağımız. Katedralin hemen yanı başında ise  Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Ardından rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile şekillenmiş Kastilya krallarının sarayı Alcazar ve keşiften 19.yy.a kadar Amerika kıtasına yapılan tüm deniz seferlerinin kayıtlarının tutulduğu Hint Arşivleri'nin arasından geçerek "eski" Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz mahallesinin eski dar sokaklarına ulaşacağız. Yürüyüşümüzün sonunda Sevilla Üniversitesinin merkez kampüsü olarak kullanılan, eski tütün fabrikası ve günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi gördükten sonra sırada bir zamanların "Çingene mahallesi" Betis'in karşı yakasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ekstra aktivite olarak düzenlenecek Flamenco Gecesi 'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme Sevilla ‘daki otelimizde.

8. Gün
8. Gün
Sevilla, Lizbon ( Fado Gecesi )

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, sıradaki durağımız Sarı Tramvayları ile ikonikleşmiş Portekiz ‘in en gözde şehirlerinden bir tanesi olan Lizbon ’a hareket ediyoruz. Varışta Belem bölgesinde vereceğimiz serbest zamanda ünlü Belem turtalarını deneyebilirsiniz. Ardından Lizbon turumuz başlıyor olacak. Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmı ziyaretinden sonra Tajo nehrinin kıyısındaki Belem Kulesi ile Keşifler Anıtı´nda fotoğraf molası için duraklayacağız. Şehrin en eski ve 1755 depreminden en az hasar görmüş semti olan adını Arapça hamam kelimesinden almış ve sadece yürüyerek keşfedilebilen Alfama semtinde kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra tekrar aracımıza döneceğiz.  Yol boyunca göreceğimiz Praça do Comercio´dan Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçip şık butiklerin bulunduğu Liberdade caddesinin sonunda yer alan Marques de Pombal meydanına nazır Eduardo parkının üst terasında verilecek fotoğraf molasından sonra turumuzu tamamlayarak, otelimize yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ile beraber Portekiz ‘e özgü ekstra aktivite olarak Fado Gecesi ‘ne (Yemekli) katılabilirsiniz. Portekiz’in ünlü ve hüzünlü Fado müziğini porto ya da douro şarabı eşliğinde dinleyerek, Portekiz’in ruhundan bir kesit yaşayabileceksiniz. Bu güzel gecenin ardından otelimize transfer. Geceleme Lizbon ‘daki otelimizde.

9. Gün
9. Gün
Lizbon, Obidos, Fatima, Porto

Sabah kahvaltımızın ardından Portekiz ‘in en önemli şehirlerinden diğeri olan Porto ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Lizbon’un 300 km kuzeyinde bulunan Porto ‘ya doğru yolculuğumuz sürerken yol üzerindeki duraklarımızdan bir tanesi Obidos ‘a uğruyoruz. Yüzyıllar evvelinde yaşadığınızı hissedeceğiniz ve tarihe yolculuk yapacağınız bu küçük kasabada şansımız varsa, gelenekselleşmiş yöresel kıyafetli halkı görebilirsiniz. Yolculuğumuz Porto ‘ya doğru devam ederken "Fatima 'nın Üç Sırrı" mucizesi ve uğuru ile ünlenen, her yıl binlerce Hristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası 'nı keşfedeceğiz. Fatima gezisi sonrasında yüksek koylarla çevrili Nazare 'yi görüyoruz. Serbest zaman sonrası, Porto’ya varışta panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo kalesi hudutları olacaktır. Buradan Douro nehrinin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkeze doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo meydanından başlayacak. Tarihi kitapçı Lello ve Clerigos kilisesinden geçerek Aliados meydanına ineceğiz UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Douro nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle turumuz son bulacak. Geceleme Porto ‘daki otelimizde.

10. Gün
10. Gün
Porto, Salamanca, Madrid

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra başkent Madrid ‘e doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde Salamanca şehrini görme imkânı buluyoruz. Salamanca ‘dan hemen sonra, Madrid ’e ulaştığımızda ilk olarak panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya ‘nın kuzeyinde kalan, Tormes Nehri kıyısına kurulmuş olan ve Kartacalılar’dan Romalılar’a uzanan antik tarihi zenginlikleri ile İspanya ‘nın ilk ve Avrupa’nın ise en antik üniversitesi olan Salamanca Üniversitesi ‘ne ev sahipliği yapan şehir etkin bir kültür, ticaret ve turizm kentidir. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle birlikte 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘ne eklenen Salamanca’da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrası, 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid 'e ulaşıyoruz. Geceleme Madrid ‘deki otelimizde.

11. Gün
11. Gün
Madrid Şehir Turu, Aktarmasız Direkt Uçuş ile İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, İspanya Krallığı’nın başkenti ilan edilinceye kadar, yemyeşil arazilerin içerisinde pek de dikkat çekmeyen bir taşra yerleşimi olan Madrid; Avrupa’nın en genç başkentlerinden biridir. Şehrin genişleme aşamalarını ve farklı dönemlerde hüküm süren farklı sanat biçimlerini gözler önüne seren şehir mimarisi ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Başkent Madrid, ülkenin en etkileyici gece ışıklandırmasına sahip olan şehridir. Turumuz sırasında; aslanlar tarafından çekilen arabası üzerinde betimlenen doğa tanrıçası Kibele’nin devasa heykelinin bulunduğu Cibeles Çeşmesi ve onun büyüleyici görüntüsünü seyrederken, bir anda kendimizi 1900’lerin en lüks caddesi olan Gran Via’da bulacağız. Bu zarif ve elegant semt sizi hem Art Nouveau ve Modernist mimarisi hem de rengârenk ve canlı hayatı ile karşılayacak. Ardından şehrin en kudretli fakat bir o kadar da sanat ve tarih yüklü olan görkemli sarayı Palacio Real’e geleceğiz. Burada ayrıca dünyaca ünlü gurme pazarı olan ve insanlar tarafından bir yandan keyifli sohbetlerin ve bir yandan da ayaküstü akşam yemeğinin buluşma noktası olarak kabul edilen Mercado de San Miguel’i göreceğiz. San Miguel’in ardından şehrin en değerli meydanı olan, gerçek anlamda mimari bir senfoni olan meydan Plaza Mayor’a gideceğiz. Turumuzun sonunda ise; şehrin Müslüman döneminde doğuda bulunan ve güneşin doğuşuna şahitlik eden şehir kapısından adını alan Puerta del Sol (Güneş Kapısı) meydanına gideceğiz. Madrid’in en işlek yeri olan ve yüzyıllardır hiçbir zaman kalabalığın eksik olmadığı bu meydanda renkli bir molanın tadını çıkaracak, sokak sanatçıları ve müzisyenlerinin keyifli müzikleri arasında keyifli serbest zamanın ardından alana transfer oluyoruz. Madrid Havalimanı ‘na transfer oluyoruz. Check-in, Bagaj ve Sonrasında Gümrük işlemlerimizi bitirerek SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ 921 Sefer sayılı Saat: 19.05 uçuşu ile Aktarmasız Direkt Olarak İzmir ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir Lokal Saati: 00.05 ‘de varıyor ve vedalaşıyoruz. Bir başka seyahatte görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Bilgi-1: Uçuş Saatleri bilgilendirme amaçlı olup Turun gerçekleşeceği tarihte farklılık gösterebilir. Lütfen turdan 1 hafta evvel uçuşlarınızı acentamızdan veya ilgili hava yolunun web sitesinden kontrol ediniz.

Bilgi-2: Grubumuz için 1 pnr oluşturulduğu ve tüm grubun bilgileri bu pnr ‘a yüklendiği için ne yazık ki PNR bilgisi paylaşılmayacaktır. O nedenle belirtilen saatte alanda check-in işlemi yapılabilecektir.

Lokal Rehberlikler + Şehir Turist Konaklama Vergileri + Check Point + Elhamra Sarayı + Cordoba Camii Girişi + Salamanca + Tanca + Casablanca Ücretleri
Kişi Başı: 180,00 EUR. ( 0-2 Yaş Ücretsiz 3-12 Yaş 150 EUR.)
! Tur Esnasında Rehbere ödenecektir.
! Bu bedeller bu turu tamamlayabilmek adına zorunlu bedellerdir.
! Tur tarihine kadar gelebilecek zamlar ön görülemediği için Tur Fiyatına dahil edilememiştir.
! Bu ücretin tabii olduğu girişlerden bir veya daha fazlasının kullanılmaması durumda kısm-i iadesi mümkün değildir.
! Tur tarihine kadar bu bedellere değişiklikler olabilir, lütfen tura çıkmadan 1 hafta önce acentadan güncel rakamı teyit ediniz.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525

Whatsapp Destek Hattı (09.00-18.00) | Numaraya tıkla, konuş!

0530 665 17 88
0554 980 98 31
0539 599 16 19
0543 718 67 27

→ Yurt dışı Turlarımıza Ön Ödeme yaparak fiyatınızı Eur. cinsinden sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Turunuzu seçip, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu tamamlayarak, tur tarihine kadar taksitle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

→ Yurt içi Turlarımızı kredi kartı ödeme avantajları ile 12 aya varan taksit seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz. Star İptal Güvence Paketi satın alarak,
72 Saat Kala İptal Hakkı ile koruma altına alabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • SunExpress Hava Yolları ile İzmir ‘den Aktarmasız Direkt gidiş, Direkt dönüş Ekonomi Uçak Bileti
 • 2 Gece Madrid, 1 Gece Granada, 1 Gece Algeciras veya civarı, 1 Gece Tanca, 1 Gece Casablanca, 2 Gece Sevilla, 1 Gece Lizbon, 1 Gece Porto Olmak üzere 10 Gece Konaklama
 • Tanca ve Casablanca ‘daki Otellerde Alınan Akşam Yemekleri (2)
 • 10 Gece Konaklama Boyunca Otellerde Alınan Sabah Continental Sabah Kahvaltıları (10) – ( Basit Kahvaltı )
 • Madrid, Granada, Malaga, Tanca, Casablanca, Sevilla, Lizbon, Porto Şehir Turları
 • Turda Belirtilen Şehirler Arası Ulaşımlar
 • İspanya ‘dan Fas ‘a ve Fas ‘dan İspanya ‘ya Feribot İle Geçiş Ücretleri
 • Ekstra Tur: Elhamra Sarayı Turu ( Giriş Hariç )
 • Ekstra Tur: Cordoba Şehir Turu ( Camii Giriş Hariç )
 • Ekstra Tur: Toledo Turu
 • Ekstra Tur: Salamanca Turu
 • Gençaystar Travel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Gençaystar Travel Güvencesi
 • Not: Fiyata Dahil Olan Turlardan herhangi birisine katılmayan misafire kısmi iade söz konusu değildir.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 •  Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 •  Öğle ve Akşam Yemekleri, Molalar
 •  Kaptan Bahşişleri ( Kişi Başı: 10 Eur. Önerilen )
 •  Şehir Vergileri
 •  İsteğe Bağlı Zorunlu Olmayan Aktiviteler
 •  Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 0-64 Yaş: 25 €
 •  Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 65 Yaş Üzeri: 50 €
 •  Schengen Vize ve Hizmet Bedeli (Yeşil Pasaport İçin Vize Gerekmez.)
 •  Yurtdışı Çıkış Fonu
Sık Sorulan Sorular
Kredi Kartına Taksit Var mı?

BBDK 'nın "Seyahat Acentaları ve konaklama ile ilgili yurt dışı harcamalara taksit yapılamayacak." maddesi gereği Kredi Kartına taksit yapılamamaktadır. Ancak tur tarihine kadar "taksitle" havale / nakit yöntemle mümkündür.

Otellerde Kahvaltı

Continental yani basit kahvaltı konseptli otellerde konaklama yapmaktayız. Detaylı bir kahvaltı bu destinasyonda bulunmamaktadır.

Otobüste Koltuk Numarası

Bu turumuzda dönüşümlü-rötasyonlu Koltuk uygulaması bulunmaktadır.

Vize

Bu Tur için Çok girişli Schengen gereklidir. Seyahat bitim tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport şartı bulunmaktadır. Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulaması bulunmamaktadır.

Fiyatlar

Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
06.09.2024 - 16.09.20241.699,00 EUR
1.399,00 EUR
2.199,00 EUR
1.899,00 EUR
1.699,00 EUR
1.399,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 1.299,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 1.399,00 EUR
04.10.2024 - 14.10.20241.699,00 EUR
1.399,00 EUR
2.199,00 EUR
1.899,00 EUR
1.699,00 EUR
1.399,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 1.299,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 1.399,00 EUR

Maximum Vade Farksız 2 Taksit
Vakıfbank Vade Farksız 2 Taksit
Axesscard Vade Farksız 5 Taksit
Diğer Tüm Kartlara Vade Farksız 2 Taksit
Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Vakıfbank, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Fas & Portekiz & Endülüs Turları ( Tüm Turlar Dahil ) Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

TUR HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

 • Konsolosluk ve Aracı Vize Merkezlerine gelen zamlar talep edilecektir.
 • TL Ödenen Ücret TL iade edilir, Kredi Kartıyla Ödenen Ücret Kredi Kartına İade edilir. Müşteri Ödediği gün ile İade aldığı gün arasındaki Kur farkını talep edemez. Sadece Euro ödenen ücretler Euro olarak iade edilmektedir.
 • Vize Reddi ile karşılaşıldığında Tur Ücreti İadesi Mümkün değildir.
 • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol- sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Gençaystar tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Gençaystar tarafından bilgi verilecektir
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gençaystar sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Gençaystar sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Gençaystar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
 • Bu program tamamen Gençaystar Travel tarafından operasyonu gerçekleştirilmektedir.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


İlginizi Çekebilir

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.