Ana Sayfa Turlar Cruise Costa Toscana ile Arap Yarımadası
Tur Kodu: Gncstr02

Costa Toscana ile Arap Yarımadası

7 GECE/8 GÜN – FLY DUBAI HAVA YOLLARI İLE YEŞİL PASAPORT İÇİN VİZESİZ !!!

Dubai - Abu Dhabi - Muscat - Doha Uçak 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Dubai Vizesi

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – DUBAI(BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ)

Tur başlangıcından 1 gün önce İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 16:00’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından saat 18:30 da Dubai’ye hareket ediyoruz. Dubai’ye yerel saat ile gece saat 00:05’de varışımızın ardından Dubai limanına, gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman. Gemimiz gece limanda kalıyor.

 

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın akabinde arzu eden misafirlerimiz, rehberleri tarafından düzenlenecek olan ekstra “Dubai Şehir Turu” ‘na katılabiliriler. Turumuza  “Jumeriah” bölgesine geçerek dünyaca ünlü 7 Yıldızlı “Burj El Arab Oteli”ni dışarıdan görecek ve dubai zenginlerinin evlerini bulunduğu, insan eliyle çöle yapılan Palmiye Adası’nı  ziyaret edeceğiz. Jumeriah bölgesini tanımamızın ardından Dubai’nin ilk kurulduğu şehir olan “Eski Dubai” bölgesini ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen küçük sandallar ile “Deira” bölgesini geçerek bölgenin en popüler “GOLD SOUK ( Altın Pazarı ) ve SPICE BAZAAR ( Baharat Çarşısı )” nı gezeceğiz. Ardından arzu eden misafirler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Dubai Çöl Safari Turu’na başlayacaktır. Öğleden sonra yapacağımız Safari turumuzda önce 4x4 araçlar ile hareket ediyoruz. 45 dakikalık bir yolculuk ile çöle ulaşıyoruz. Profesyonel şoförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuz başlıyor. Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşayacaksınız. Safarinin ardından en güzel güneş batışlarından biri olan çölde güneşin batışını izleyip, çölde kurulan kampta yapılacak akşam yemeğimizi müzik ve dansöz eşliğinde alıyoruz. Sonrasında gemimize geri dönüş. Turumuzun sonu. Gemimiz bu gece limanda demirliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün
2. Gün
DUBAI

Sabah kahvaltımızın serbest zaman dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Dubai Mall Alışveriş Turu” na katılabilirler.. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak haklı bir üne sahip Dubai Mall'da dünyaca ünlü mağazaları gezebilecek, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Dubai Aquarium'da ve sinema, buz pateni, eğlence parkı gibi aktivitelerde ailenize güzel vakit geçirebilirsiniz. Ekstra tur sonrası dileyen gemiye geri dönüş. Dileyen misafirlerimiz dışarıda kalıp günün tadını çıkartmaya devam edebilir. Geminin hareketi saat 23.59. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün
3. Gün
ABU DHABI (BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ)

Gemimiz saat 09:00’da Abu Dhabi Limanı’na yanaşıyor. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği Abu Dhabi Şehir & Qasr AlWatan & Şeyh Zayed Camii Turu ‘na katılabilirler.Dünyanın en zengin kenti kabul edilen Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapılarda sizleri gezdireceğiz. Bugünki turumuzda da bu projeye dâhil olan ve bölgenin en popüler adalarından biri sayılan dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat ( Mutluluk ) Adası olacak. Yol boyunca buna paralel olarak Guggenheim, Abu Dabi Louvre ve diğer pek çok büyük müze inşaları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin aktif olarak yönetildiği başkanlık konutunu(Qasr AlWatan) göreceğimiz yerler arasında.Beyaz Granit ve kireç taşı ile yapılmış bu görkemli sarayda Arap Yarımadası ve İslami mimarinin örneklerini göreceğiz. Büyük kubbeler, 350.000 parça kristal ile yapılmış avize, BAE’nin yönetildiği toplantı salonlarını göreceğiz.

Abu Dhabi ye dönerken dünyanın en büyük camilerinden biri ve teknoloji harikası olan “Şeyh Zayed Bin Sultan Camii” ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Ziyaretimiz sonrası gemimize geri dönüyoruz. Geminin hareketi saat 23.59. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün
4. Gün
DOHA

Gemimiz saat 14:00’da Doha limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Doha Şehir Turu” na katılabilirler. Bu turumuzda sahil bölgesinden başlayıp görülecek yerler arasında muhteşem sahil yolu(Corniche) , Kral Emir Sarayı , eski liman , İslam Sanatları Müzesi ve Doha’nın en büyük yöresel marketi olan (Soug Wagif) bulunmaktadır. Aynı zamanda muhteşem mücevherler ve altınları bulabileceğiniz (Gold Soug) da bu yapının içerisindedir. Bir sonraki durağımız Katara Kültürel Köyü’dür. Burada göreceğimiz tarihi ve sanatsal yapılar sizi İslam coğrafyasının büyüsüyle başbaşa bırakacaktır. En son durağımız ise İnci Adası' dır. Bu el yapımı adada bulunan birçok marka sayesinde alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş.

Geminin hareketi saat 22.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün
5. Gün
DENIZDE SEYIR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

6. Gün
6. Gün
MUSCAT

Gemimiz saat 07:00’da Muscat limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın ardından, arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan “Muscat Şehir Turu ” ‘na katılabilirler. Bu turumuzda “Sultan Kabus Camii”, “Sultan Sarayı”, “El Mirani” ve “El Celali Kaleleri”, “Fransız müzesi”, “Ghalya Modern Sanat Müzesi” ile “Muskat Opera Sarayı” nı panoramik olarak gördükten Matrah pazarı görülecektir. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman. Tur sonrasında gemimize dönüş. Gemimiz saat 17:00’da harket ediyor.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün
7. Gün
DUBAI

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Gemimiz öğlen saat 13.00'de Dubai limanına yanaşacak.  Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Dubai’nin Modern Yüzü & Mucize Bahçesi & Burj Khalifa” turuna katılabilirler. Sabah saatlerınde, 12.1 milyar dolara mal olan alışveriş merkezi Dubai Mall’a gidilerek dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’ya çıkılacaktır. Ardından  Modern şehir yaşamının şehrin yeni kalbi otellerin,kafelerin, dükkanların bulunduğu ünlü JBR The Walk’u, bir sürü teknenin demirlemiş olduğu ve gökdelen manzarasını deniz ile birleşmiş bir şekilde görebileceğiniz  Marina’yı, eskiye bağlı kalarak yapılmış modern ve otantik çarşı Medinat’ı ve Jumeriah Cami’yi göreceğiz.  Sonrasında ilk olarak 2013 yılında Sevgililer Günü için yapılan ve sadece Dubai’de değil, aynı zamanda dünyada da eşi benzeri olamayan, Göz sulanma tasarımlarında, müthiş şekillerde ve yapılarda 45 milyondan fazla çiçek kombinasyonları ile birbirinden ilginç tasarımlara ev sahipliği yapan “Dubai Mucize Bahçesi(Dubai Miracle Garden)’i  göreceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirliyor.Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Gemimiz öğlen saat 13.00'de Dubai limanına yanaşacak.  Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Dubai’nin Modern Yüzü & Mucize Bahçesi & Burj Khalifa” turuna katılabilirler. Sabah saatlerınde, 12.1 milyar dolara mal olan alışveriş merkezi Dubai Mall’a gidilerek dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’ya çıkılacaktır. Ardından  Modern şehir yaşamının şehrin yeni kalbi otellerin,kafelerin, dükkanların bulunduğu ünlü JBR The Walk’u, bir sürü teknenin demirlemiş olduğu ve gökdelen manzarasını deniz ile birleşmiş bir şekilde görebileceğiniz  Marina’yı, eskiye bağlı kalarak yapılmış modern ve otantik çarşı Medinat’ı ve Jumeriah Cami’yi göreceğiz.  Sonrasında ilk olarak 2013 yılında Sevgililer Günü için yapılan ve sadece Dubai’de değil, aynı zamanda dünyada da eşi benzeri olamayan, Göz sulanma tasarımlarında, müthiş şekillerde ve yapılarda 45 milyondan fazla çiçek kombinasyonları ile birbirinden ilginç tasarımlara ev sahipliği yapan “Dubai Mucize Bahçesi(Dubai Miracle Garden)’i  göreceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirliyor.

8. Gün
8. Gün
DUBAI(BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ) – ISTANBUL HAVALİMANI

Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ve bizi bekleyen araçlarımız ile havalimanına hareket.  Check-in işlemlerimizin ardından saat 13:25’de  İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.30’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Fly Dubai Hava Yolları ile İstanbul – Dubai - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5* Yıldızlı Costa Toscana gemisinde 7 gece 8 gün seçeceğiniz kabin kategorisinde tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri
 • Havalimanı-Liman-Havalimanı arasındaki tüm transferler
 • Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup sayısı minimum 30 kişi olması durumunda)
 • Mesleki zorunluluk sorumluluk sigortası .

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11€ gemide ödenir. 
 •  Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 •  Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, vs)
 •  Gemideki tüm içecekler.
 •  İç hat bağlantı uçuşları.
 •  Gerekli vize ücreti. (B.A. Emirlikleri Vizesi). (150 EUR)
 •  LÜTFEN DİKKAT Vize hizmeti, Bu program için Gemi firması tarafından alınacak 2 girişli veya Çok girişli Dubai vizesi gerekmektedir. Münferi veya VFS üzerinden alınan DUBAİ vizelerinin Birleşik Krallık ve gemi firmaları anlaşmaları gereği geçerliliği kabul edilmemektedir. 
 • ÖNEMLİ NOT : İsrail pasaportu olan misafirler Birleşik Arap Emirlikleri'ne giriş yapamazlar. 
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (60€). 65 yaş  ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır. 

 

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Costa Toscana ile Arap Yarımadası Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Costa Toscana Hakkında

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Limanlar

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.