Ana Sayfa Turlar Cruise Akdeniz Gemi Turları Costa Smeralda ile Batı Akdeniz & Sardunya & Balear Adaları
Tur Kodu: Gnctouc10

Costa Smeralda ile Batı Akdeniz & Sardunya & Balear Adaları

***Kurban Bayramı***

Civitavecchia/Roma – Cenova – Marsilya – Barcelona – Cagliari – Napoli – Civitacchia / Roma 7 Gece 8 Gün Kalkış Yeri: İstanbul Havalimanı Schengen
1.199,00 EUR den başlayan fiyatlar
Tur Programını Yazdır Sizi Arayalım

Civitavecchia/Roma – Cenova – Marsilya – Barcelona – Cagliari – Napoli – Civitacchia / Roma

TÜRK HAVAYOLLARI – 7 GECE 8 GÜN

13 HAZİRAN 2024  (KURBAN BAYRAMI)

 

TUR ROTASI

TARİH

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

01.Gün

CIVITAVECCHIA / ROMA

İTALYA

-

19:00

02.Gün

CENOVA

İTALYA

08:00

18:00

03.Gün

MARSİLYA

FRANSA

09:00

19:00

04.Gün

BARCELONA

İSPANYA

08:00

18:00

05.Gün

DENİZDE SEYİR

-

-

-

06.Gün

CAGLİARİ

SARDUNYA

07:00

16:00

07.Gün

NAPOLİ

İTALYA

10:00

20:00

08.Gün

CIVITAVECCHIA / ROMA

İTALYA

08:00

-

 

 

Tur Programı

1. Gün
1. Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – ROMA – CIVITAVECCHIA

İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları dış hatlar kontuarı önünde rehberimiz ile saat 04.00’da buluşmamızın  ardından Türk Havayollarının TK 1861 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’da Roma’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile  09.25’de Roma’ya varışımızın ardından gemimizin bulunduğu Civitecchia limanına transfer. Gemiye varışımız sonrasında check in işlemleri, kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam saat 18.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. 

2. Gün
2. Gün
CENOVA (PORTOFINO)

Gemimiz saat 08.30’da Cenova limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Cenova Şehir Turu & Portofino Turu” na katılabilirler. Liguria çevresindeki doğal güzelliklerden dolayı "Şairler Körfezi" diye de adlandırılan bir yerleşim. Rehberinizin düzenleyeceği ekstra turunuzda siz de sahil boyunca bölgenin en güzel manzaralı kasabalarından geçerek Santa Margherita Ligure'ye varacağız. Buradan bineceğimiz tekne ile Liguria bölgesinin en ünlü koyu, şarkılara konu olan Portofino'ya varacağız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Cenova'ya gideceğiz. Panoramik turumuzda Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok Gemimiz saat 17:30’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün
3. Gün
MARSİLYA (AIX AN PROVANCE)

Gemimiz saat 09.00’de Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Marsilya Şehir Turu & Aix En Provance Turu” için hareket. Önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’da turumuza İlk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Katedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları.  Daha sonra Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sora şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Gemimiz 18.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün
4. Gün
BARCELONA

Gemimiz saat 08.00’de Barselona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  “Girona & Figueras Turu & Dali Müzesi” na katılabilirler. Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir orta çağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir.  Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz sonrasında gemimize dönüş. Gemimiz akşam 18.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün
5. Gün
DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün
6. Gün
CAGLIARI

Gemimiz saat 07.00’de Cagliari Limanı’na yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Sardinya`nın başkenti Cagliari, tarih boyunca Fenikeliler, Kartacalılar ve Romalılar tarafından işgal edilmiş. Fenike şehri Nora`nın kalıntıları Cagliari`nin güneybatısına kadar uzanıyor. Tarihi Citadella dei Musei`de anlatılan Cagliari`nin sıkışık eski merkezine Kuzey Afrika havası hakim. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ücretsiz olarak düzenleyeceği “Cagliari Yürüyüş Turu” na katılabilirler. Yarım günlük bu gezimizde yürüyerek şehrin merkezindeki önemli yapıları görüp kısa bir alışveriş molası yapıyoruz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz saat 16.00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün
7. Gün
NAPOLİ

Gemimiz saat 10.00’da Napoli limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Napoli Şehir & Sorrento Turu” na katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür.Amalfi kıyısının en önemli bölgelerinden biri olan ve olağanüstü manzaralar arasından Sorrento’yu ziyaret edeceğiz. Sorrento sonrası Napoli’ye turumuzu tamamlayıp gemimize geri döneceğiz.Gemimiz akşam 20.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

8. Gün
8. Gün
ROMA – İSTANBUL HAVALİMANI

Gemimiz saat 08.00’da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen özel aracımız ile Roma havalimanına transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceğiz “Roma Şehir Turu”na katılabilirler. Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya’nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanın da bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Turumuzu gerçekleştirdikten sonra aracımız ile Roma Havalimanı’na transfer. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1864 sefer sayılı uçağı ile saat 19.25’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.05’de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Ekstra Tur Seçenekleri


Yardımcı Olabilir miyiz?

Aradığınız tatili bulamadınız mı? Bizi arayın veya aranma talebi bırakın yardımcı olalım

Türkiye'nin Her Yerinden
08504412525
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 •  Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Roma – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
 •  COSTA SMERALDA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 •  Havalimanı ve Liman vergileri.
 •  Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 •  Cagliari Yürüyüş Turu
 •  Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.(Grup en az 25 kişi olması halinde)
 •  Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 •  Gemideki eğlence ve şovlar.
 •  Fitness & Spor salonu kullanımı.
 •  Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
 •  Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(35€)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 13€. Gemide ödenir
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

Fiyatlar

13.06.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  13.06.2024 - 20.06.2024Promo İç Kabin1.410,59 EUR
  1.199,00 EUR
  ----
   Premium İç Kabin1.469,41 EUR
  1.249,00 EUR
  ----
   Standart Dış Kabin1.704,71 EUR
  1.449,00 EUR
  ----
   Promo Balkonlu Kabin ( Demir Balkon )1.940,00 EUR
  1.649,00 EUR
  ----
   Premium Balkonlu Kabin2.057,65 EUR
  1.749,00 EUR
  ----

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Costa Smeralda ile Batı Akdeniz & Sardunya & Balear Adaları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları

       Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 /

119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


Costa Smeralda Hakkında

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Limanlar

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.