Van Ekspesi & Uçak, Van, Tatvan, Elazığ, Turu

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Gençaystar Travel Ayrıcalıklar ile Dolu Bir Rota !

Van Havzası'ndan başlayan büyülü bir kış rotası için yolculuğa çıkıyoruz...

>>> VAN EKSPRESİ >>>
TATVAN 'DAN ELAZIĞ 'A TREN YOLCULUĞU
SunExpress Hava Yolları ile Van gidiş, Malatya dönüş

“VAN HAVZASI TURU
KIŞ GÖRÜNTÜLERİ İÇERİSİNDE MURADİYE ŞELALESİ
HAZARBABA KAYAK MERKEZİ VE FAZLASI BİR ARADA !”

1 GECE VAN, 1 GECE TATVAN, 1 GECE ELAZIĞ KONAKLAMALI

Van, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Arubani Bedesteni, Kedi Evi, Van Kalesi, Van Kedisi, Muradiye Şelalesi, Erciş, Adilcevaz, Kef Kalesi, Tuğrul Bey Camisi , Süphan Dağı, Ahlat, Selçuklu Meydan Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, El Aman Kervansarayı, Bitlis, İhlasiye Medresesi, Tatvan, “Tatvan ‘dan Elazığ ‘a Van Ekspresi Tren Yolculuğu”, Elazığ, Elazığ Kapalı Çarşı, Hazar Gölü, Hazar Baba Kayak Merkezi, Elâzığ, Harput, Harput Kalesi ve Gezisi, Elâzığ Merkez, Elazığ Kapalı Çarşı, Malatya


TUR HAREKET TARİHLERİ 3 GECE 4 GÜN
30 Ocak-02 Şubat (Sömestr Tatili Özel)

 
Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık!
Bu programımız size uymadıysa eğer DOĞU EKSPRESİ & KARS rotasındaki tüm turlarımızı listelemek için Tıklayınız...  

Tur Programı

1. Gün

İzmir-> Van Uçuşu, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Arubani Bedesteni, Kedi Evi, Van Kalesi

SunExpress Hava Yolları uçuş saatinden 1.5 – 2 Saat önce alanda olmayı önermektedir. Bu süreler harici havalimanında olan yolcularımız için check-in garantisi verilmemektedir. Tüm sorumluluk müşteriye aittir.

Sabah Saat: 10.30 ’da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check-in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den XQ9184 sefer sayılı saat: 12.00 uçağı ile VAN ‘a uçuyoruz. Van Havaalanı ’na iniş yaptıktan sonra bizi bekleyen aracımıza geçerek, kısa bir yolculuğun sonrasında GEVAŞ ‘a ulaşıyoruz. İskeleden tekneye (ekstra tekne ücreti) binerek 25 dakikalık mavi yolculukla AKDAMAR ADASI ’na ulaşıyoruz. İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken KUTSAL HAÇ KİLİSESİ ‘ni olan AKDAMAR KİLİSESİ ‘ni geziyoruz. Muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz AKDAMAR KİLİSESİ 'nin rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan AKDAMAR ADASI 'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin tekrar tekne ile dönüyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama VAN ‘daki otelimizde.

2. Gün

PAZARTESİ - Van, Van Kalesi, Van Kedisi, Muradiye Şelalesi, Erciş, Adilcevaz, Kef Kalesi, Tuğrul Bey Camisi , Süphan Dağı, Ahlat, Selçuklu Meydan Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, El Aman Kervansarayı, Bitlis, İhlasiye Medresesi, Tatvan

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Savat İşçiliği ‘nin en güzel örneklerine rastlayacağımız, Van Kedilerini görmek şansına sahip olacağımız ve alışveriş yapma imkânı bulacağımız ARUBANİ BEDESTENİ ‘ne gidiyoruz.Rehberimizin vereceği zamanın bitiminde aracımıza geçip kısa bir yolculuk gerçekleştirdikten sonra VAN KALESİ ‘ni görme imkânı elde ediyoruz. Van Kalesi’ni fotoğrafladıktan sonra Van’ın bir doğa harikası olan MURADİYE ŞELALESİ’ni buzlar ile kaplanmış bir şekilde görebilmek için hareket ediyoruz. Her mevsimde farklı manzaraları karşımıza çıkartan MURADİYE ŞELALESİ’nde keyifli vakit geçirdikten sonra ERCİŞ üzerinden manzara eşliğinde ve solumuzda VAN GÖLÜ manzarası eşliğinde yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yol üzerinde sönmüş bir volkan niteliği taşıyan SÜPHAN DAĞI manzarası için fotoğraf molası veriyoruz. ADİLCEVAZ Sahili boyunca yolculuğumuza devam ediyoruz. Anadolu ‘nun ilk Kubbeli Camisi olma özelliği taşıyan TUĞRUL BEY CAMİSİ ‘ni görme fırsatını elde ediyoruz. Ardından yolculuğumuz devam ediyor ve AHLAT ‘a ulaşıyor, turumuza başlıyoruz. Sayısı 1000 civarında olan BİTLİS ‘in AHLAT ilçesinde yer alan Selçuklu Dönemi mezarlığını görme fırsatı elde ediyoruz. Orta çağ Türk mimarisi mezarlarını içeren bir açık hava müzesi niteliğindedir. Mezarlar şehrin Meydan Mezarlığı çevresinde ve Ahlat’ın eski mahallelerinde yer almaktadır. Rehberimizin anlatımlarıyla EMİR BAYINDIR KÜMBETİ ve SELÇUKLU MEYDAN MEZARLIĞI gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezilerimizin ardından aracımıza geçerek BİTLİS’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında EL AMAN KERVANSARAYI ‘nı görme şansına sahip oluyoruz. BİTLİS şehir merkezinde İHLASİYE MEDRESESİ ‘ni görüp, şehir merkezinde yapacağımız panoramik turun ardından günü bitiriyoruz. Sonrasında TATVAN ‘daki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TATVAN ‘daki otelimizde.

3. Gün

SALI - Tatvan, “Tatvan ‘dan Elazığ ‘a Van Ekspresi Tren Yolculuğu”, Elazığ, Elazığ Kapalı Çarşı, Hazar Gölü, Hazar Baba Kayak Merkezi

Sabah kahvaltımızı bugün erken saatlerde alacağız çünkü VAN EKSPRESİ için erken saatlerde yollara düşeceğiz. En önemli tren hatlarından birisi olan VAN EKSPRESİ ‘ne TATVAN ‘dan bineceğiz. Saat 07.55 ‘de bineceğimiz tren ‘de 6 saate yakın bir yolculuk bizleri bekliyor olacak. Karlı görüntüler altında Anadolu ‘nun zengin topraklarına şahitlik edeceğiz. MUŞ, BİNGÖL şehirlerini geçerek ELAZIĞ ‘a ulaşacağız. Gar ‘da bizi bekleyen tur aracımıza yerleştikten sonra turumuza başlıyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi ile ismi özdeşlemiş HAZAR GÖLÜ kenarında mola veriyoruz. Yaman kış şartları bize göz kırparsa eğer (ekstra) tekne turu yapma şansı elde ediyoruz. Merkeze 30 km mesafedeki bölge ‘nin en popüler kayak merkezinde eğlenceli saatler bizleri bekliyor olacak. HAZARBABA KAYAK MERKEZİ ‘ne bembeyaz tırmanışımız başlıyor. (Hava şartları dahilinde gerçekleşecektir. Aksi halde iptal olacaktır.) Kayak Merkezi ‘ne vardığımızda serbest zaman alıyoruz. Dileyenler kayak merkezinde kayak aktiviteleri ile vaktini değerlendirirken dileyen konuklarımız ise kar görüntülerine karşı kahvelerini yudumlayabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte araçtaki yerimizi alarak ELAZIĞ ‘daki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ELAZIĞ ‘daki otelimizde.

4. Gün

ÇARŞAMBA - Elâzığ, Harput, Harput Kalesi ve Gezisi, Elâzığ Merkez, Elazığ Kapalı Çarşı, Malatya, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde yola çıkıyoruz. Öncelikle ESKİ ELAZIĞ olarak bilinen HARPUT ‘a çıkıyoruz. 4000 yıllık geçmişi ile binlerce hikâyeyi saklayan HARPUT KALESİ ‘nin hikayelerinden birkaçını rehberimizden dinledikten sonra İtalya’daki Pisa Kulesi yapısını andıran yatık minareli HARPUT ULU CAMİİ ‘ni fotoğraflama imkânı buluyoruz. TARİHİ HARPUT EVLERİ ‘ni, ARAP BABA TÜRBESİ ‘ni, BALAK GAZİ ANITI ‘nı görerek turumuzu tamamlıyor, ELAZIĞ merkeze dönüyoruz. Kısa bir şehir turu yaptıktan sonra, MALATYA ‘ya transfer oluyor ve MALATYA HAVALİMANI ‘na geçiyoruz. Kimliklerimiz ile birlikte check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, XQ9331 sefer sayılı Saat: 14.15 uçuşu ile İZMİR ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Her zaman hatırlayacağımız anılarla dolu bir seyahati tamamlıyor bir sonra ki seyahatinizde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: Kar, yağış, tipi, yolların kapanması gibi olağanüstü şartlar nedeniyle tur programında birkaç ziyaret noktası veya tamamı rehber insiyatifiyle iptal edilerek programda değişikliğe gidilebilir. Tüm misafirlerimiz koşulsuz bu şartı kabul etmiş sayılır. Hazar Baba Kayak Merkezi, Nemrut Krater Gölü özellikle yolu kapanabilecek turizm noktalarıdır.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • İzmir Hava Alanı (10:30)

Tur Hareket Tarihleri:
30 Ocak

Turlarda, AŞI ve PCR Testi Uygulaması Hakkında

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

2 doz aşısı olan misafirlerimizin aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 2.aşının üzerinden 14 gün geçmemiş misafirlerimiz için Pcr testi gerekmektedir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır. Bu gerekçe Uçakla katıldığınız turlarda dönüşte de PCR testi gerektirmektedir.

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
30.01.20222.499,00 TL
2.299,00 TL
3.499,00 TL
2.999,00 TL
2.499,00 TL
2.299,00 TL
0 - 6 Yaş 1.599,00 TL
7 - 12 Yaş 1.899,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Van Ekspesi & Uçak, Van, Tatvan, Elazığ, Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

  • Tren güzergahı değişikliği, tren sefer saati iptali ya da değişikliği nedeniyle tur programında değişikliğe gidilebilir.
  • Acentamızın önceden trende bilet temini imkânı olmadığı için tren yolculuğundaki koltukların yan yana veya aynı vagon garantisini ne yazık ki verememekteyiz. Bu konuda değişiklik veya iptal hakkı bulunmamaktadır.
  • Tam kapanma, seyahat yasağı, valiliklerce alınan seyahat yasakları gibi turu yapmaya engel bir durum oluştuğunda tur ücretinin iadesi mümkün olmayıp, açığa alınarak kullanım hakkı tanınacaktır.
  • Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Tur anında odaları DBL SNGL şeklinde ayırmak veya değiştirmek mümkün değildir.
  • Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
  • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
  • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
  • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.