Uçakla İstanbul Turu THY (29 Ekim)

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

UÇAKLA THY (29 Ekim)

İSTANBUL TURU

TURK HAVA YOLLARI İLE SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANINA GİDİŞ DÖNÜŞ

2 AKŞAM OTEL'DE YEMEK, AVRUPA YAKASI KONAKLAMA FARKIYLA
GENÇAYSTAR AYRICALIĞI İLE DENİZ MANZARALI ODALAR!

4*NOVOTEL İSTANBUL CITY WEST

Çamlıca Tepesi, Büyükada, Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Pier Loti, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Pargalı İbrahim Paşa Sarayı, Sultanahmet Camii, Boğaz Turu, İstiklal Caddesi, Taksim, Dolmabahçe Sarayı, Ihlamur Kasrı, Ortaköy, Legoland, Forum Avm, Jurassic Land, Sealife Akvaryum ex. Turkuazoo, Kız Kulesi

RAMAZAN BAYRAMI: 25-27 HAZİRAN (Gerçekleşti.)
KURBAN BAYRAMI: 01-03 EYLÜL (Gerçekleşti.)

CUMHURİYET BAYRAMI: 27-29 EKİM 2017 2 GECE 3 GÜN

Yayınlanan fiyatlar ERKEN REZERVASYON indirimli fiyatlarımız olup, kademeli artış gösterecektir. Web sitemizde yayınlanan fiyatlar esas alınacaktır.

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Çamlıca Tepesi, Büyükada, Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Pier Loti

Sabah saat: 07.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde oluyor ve TURK HAVA YOLLARI’na ait kontuardan T.C. kimliklerimiz ile birlikte check-in / bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. TURK HAVA YOLLARI’na ait TK2905 sefer sayılı uçuşu ile 08.10’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşunu gerçekleştiriyoruz. 1 saat süren yolculuk sonrası iniyor ve bizi bekleyen rehber – aracımız ile buluşuyoruz. Sabah kahvaltısı molası için (ekstra) Üsküdar semtinin sırtlarındaki Çamlıca Tepesi’ne çıkıyoruz. Molamızı verip, şehri kuşbakışı seyrettikten sonra, buradan ayrılıyoruz. Ardından, birçok diziye ve filme sahne olmuş, tarihi köşkleri ünlü Büyükada‘ya gidiyoruz. Faytonla ada turu için aldığımız serbest zamanın ardından, buradan ayrılarak vapur ile geri dönüyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleştikten sonra,  ilk durağımız alışılmış müzecilik anlayışının dışına çıkan bir tasarımla oluşturulan müzede, binlerce eser sergilenen, orijinal eserlerin yanı sıra, yüzlerce diorama (üç boyutlu maket) ile tarihi olaylar etkileyici bir sunumla ziyaretçilerini bekleyen; Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi. Her katında ayrı etkileneceğimiz, ayrı tarihe yolculuk yapacağımız müzeyi gezdikten sonra İstanbul’un ışıkları altında Eyüp semtindeki Pierre Loti’ye çıkıyoruz. Serbest zaman olarak kullanacağımız bu dakikalarda Altın Boynuz’un eşsiz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyor; İstanbul’u bir de bu tepeden seyrediyoruz. Bu süre içerisinde dileyen konuklarımız Eyüp Sultan’ı da ziyaret edebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: İstanbul Tarihi Yarım Ada Turu (Topkapı Sarayı, Ayasofya, Pargalı İbrahim Paşa Sarayı, Sultanahmet Camii) Boğaz Turu, İstiklal Caddesi, Taksim

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarihi Yarımada’ya gidiyor, turumuza başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na 624 yıllık tarihinde 378 yılını geçirdiği, imparatorluğun yönetim merkezine de ev sahipliği yaptığı Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Ardından sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli eserlerden sayılan dünyanın 8. Harikası olarak gösterilen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra kısa bir serbest zaman kullanıyor ve bu kez “Dünyanın Ortasına” gidiyor ve Million Taşı’nı görüyor ve bilgi alıyoruz. Ardından bir zamanlar sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan, şimdilerde ise suyun içinde yükselen sütunlarının ihtişamı, müziğin ve ışığın essiz uyumu ile bizleri büyüleyecek Yerebatan Sarnıcı’na gidiyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra Tarihi Yarımada’daki turumuza Hipodrom’u süsleyen dönemin ünlü eserleri ile görerek devam ediyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, Pargalı İbrahim Paşa Sarayı’nı (Türk ve İslâm Eserleri Müzesi) görerek, dünyaca ünlü yabancıların Mavi Cami de dedikleri Sultanahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Çinileri ve mimarisiyle büyüleyen bu son ziyaretimizin ardından bu kez İstanbul’u biraz daha bize hissettirecek tramvaya biniyor ve Eminönü’ne iniyoruz. Panoramik olarak da Gülhane Parkı’nı, Alay Köşkü’nü, Sirkeci’yi görme fırsatı yakaladığımız bu keyifli ama kısa tramvay yolculuğunun ardından Eminönü’nde kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Ardından Yeni Cami önündeki buluşma noktamızdan yürüyerek bizi bekleyen teknemize ulaşıyor ve İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan birisi olan (ekstra) Boğaz Turu’na çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde Boğaz’da tam bir tur yapıyor Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni bu kez denizden geziyoruz. Ardından Meşhur Tarihi Tünel ile İstiklal Caddesi’ne çıkıyoruz. Alacağımız serbest zamanda yürüyerek geziyor; Cadde boyunca uzanan birbirinden güzel tarihi yapılara tanıklık ediyor, İstanbul’un atan kalbini dinliyoruz. Saint Antoine Kilisesi’ni, Galatasaray Lisesi’ni, Çiçek Pasajı’nı, Pastaneleri’ni ve daha pek çok mekânı görerek Taksim’e ulaşıyoruz. Serbest zamanın ardından buluşma noktamızda buluşarak tekrar otobüsümüze geçiyor ve konaklamak için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Dolmabahçe Sarayı, Ihlamur Kasrı, Ortaköy, Legoland, Forum Avm, Jurassic Land, Sealife Akvaryum ex. Turkuazoo, Kız Kulesi, İzmir

Sabah kahvaltısından sonra, öncelikli olarak, Dolmabahçe Sarayı’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Ardından Beşiktaş ve Nişantaşı semtleri arasındaki vadide yer alan Ihlamur Mesiresi'ndeki kasırlardan olan Ihlamur Kasrı’na gidiyoruz. Keyifli ziyaretimiz sonrasında, Ortaköy’e devam ediyor, İstanbul fotoğraflarına sahip görüntüler arasında öğle yemeğimizi serbest olarak burada alıyoruz. Boğaz manzarasını arkamıza alarak çektireceğimiz hatıra fotoğrafları sonrasında, otobüsümüze binerek yola çıkıyor ve bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, çocuklar için sabırsızlıkla beklenen ve hepimizin çocukluğunda büyük bir yer edinen Legoland’e gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli vakitler sonrası, Forum İstanbul Alışveriş merkezine gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, sizleri Jurassic Land ile dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz. Burada yine bir başka müze olan Sealife Akvaryum’u (ex. Turkuazoo Dev Akvaryum) ziyaret edebiliriz. Alışveriş merkezi’nde geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında İstanbul’un tüm silüetlerinde akıllarda kalan Kız Kulesi. Üsküdar semtine ulaşıyor ve motorlarla (ekstra) Kız Kulesi’ne geçiyoruz. (Kız Kulesi’ne geçiş hava şartları ve yoğunluk dâhilinde mümkün olabilmektedir.) Muhteşem İstanbul silueti seyri eşliğinde kısa yolculuk sonrası Kız Kulesi’ne varıyoruz. Burada Denize ve boğaza hâkim manzarada fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, geri dönüyoruz. Günü ve aklımızı İstanbul’da bırakıyor, araçlarda yerimizi aldıktan sonra, havalimanında doğru yol alıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda TURK HAVA YOLLARI’na ait TK2914 sefer sayılı Saat: 19.45 uçuşu ile İzmir’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında tekrar İzmir’e ulaşıyoruz. Tekrar Gençaystar programında sizleri ağırlamayı umut ediyoruz.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi
 • Turk Hava Yolları ile Ekonomik Sınıf Uçak Bileti (Sabiha Gökçen Havalimanı)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Pierre Loti Teleferik
 • Boğaz’da Tekne Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (07:00)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Yorumlar


Uçakla İstanbul Turu THY (29 Ekim) Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI


TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Tura çıkmadan MÜZEKART almanızı, alınmış geçici kartların aslına dönüştürülmesini öneriyoruz…
 • Programımız İstanbul’daki müze ve sarayların tatil günleri planlanarak yazılmış olup, olası değişiklikler tur rehberi tarafından programda değişiklik yapılarak düzenlenecektir. Lütfen turdan 1 gün önce acentamızdan program sirküsü hakkında bilgi alınız.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)