Uçakla Doğu Anadolu & Gap & Diyarbakır Turları

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
ODA BAŞI 400 ₺ İNDİRİMLİ SÜPER FİYAT!

ADIM ADIM DOĞU ANADOLU & GÜNEYDOĞU ANADOLU
DİYARBAKIR KONAKLAMA DAHİL PROGRAM!

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE AĞRI GİDİŞ ADANA DÖNÜŞ,
ADIM ADIM BİR ANADOLU KEŞFİ SİZLERİ BEKLİYOR!”

Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri UNESCO DÜnya Kültür Mirası listesinde..
Diyarbakır; Gençaystar Travel programlarında..

Uçakla 6 Gece 7 Gün
DOĞU ANADOLU & GAP & DİYARBAKIR TURU

Ağrı, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı, Tendürek, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van, Gevaş, Akdamar Adası, Tatvan, Nemrut Krater Gölü, Bitlis, Veysel Karani, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mor Gabriel Manastırı, Beyazsu, Dara Antik Kenti, Mardin, Kasımiye Medresesi, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Sıra Gecesi, Harran, Atatürk Barajı, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut, Gün Batımı Seyri, Adıyaman, Halfeti, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep, Antakya, Adana

BU PROGRAM ‘IN AYRICALIKLARINDAN SADECE BİR KAÇI;
√ İzmir Çıkışlı Uçaklı Diyarbakır Konaklamalı Doğu & Gap Rotası,
√ Bölge ‘nin En iyi 4*-5* Konaklama Tesisleri,
√ Profesyonel GAP ve DOĞU Uzmanı Rehberler Eşliğinde,
√ Doya Doya Van Havzası Gezisi Ayrıcalığı,
√ Malabadi Köprüsü, Veysel Karani Türbesi, Nemrut Krater Gölü Farklılıkları,
√ 2 Nemrut Dağı Bir Arada Tur Programı Ayrıcalığı,
√ Mardin ‘de Merkez Konaklama Ayrıcalığı,
√ Mardin ‘de Dara Gezisi Ayrıcalığı,
√ Mardin ‘de Otelde Leyli Gecesi & Çiğ Köfte Aktivitesi,
√ Gaziantep ‘de Otel ‘de Gurme Menüsü Ayrıcalığı.

TUR HAREKET TARİHLERİ (Yayınlanma Tarihi: 24.12.2019)

I.KISIM TARİHLERİ (2399 ‘DEN İTİBAREN…)

02.Tur: 19-25 Nisan, 05.Tur: 10-16 Mayıs, 08.Tur: 31 Mayıs-06 Haziran, 09.Tur: 07-13 Haziran,
12.Tur: 02-08 Ağustos, 13.Tur: 16-22 Ağustos, 20.Tur: 04-10 Ekim, 21.Tur: 11-17 Ekim, 22.Tur: 18-24 Ekim

II.KISIM TARİHLERİ (2499 ‘DEN İTİBAREN…)

01.Tur: 12-18 Nisan, 03.Tur: 26 Nisan-2 Mayıs, 04.Tur: 03-09 Mayıs, 06.Tur: 17-23 Mayıs, 10.Tur: 14-20 Haziran,
14.Tur: 23-29 Ağustos, 16.Tur: 06-12 Eylül, 17.Tur: 13-19 Eylül, 18.Tur: 20-26 Eylül, 19.Tur: 27 Eylül-03 Ekim,

BAYRAM VE ÖZEL GÜN TARİHLERİ (2699 ‘DEN İTİBAREN…)

07.Tur: 24-30 Mayıs (Ramazan Bayramı), 11.Tur: 26 Temmuz-01 Ağustos (Kurban Bayramı),
15.Tur: 30 Ağustos-05 Eylül,
Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Ağrı, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı, Tendürek, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van

(Pegasus Hava Yolları uçuş saatinden 1.5 – 2 Saat önce alanda olmayı önermektedir. Bu süreler harici havalimanında olan yolcularımız için check-in garantisi verilmemektedir. Tüm sorumluluk müşteriye aittir.)

Sabah 09.00 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve T.C. kimliklerimiz ile birlikte PEGASUS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3122 sefer sayılı Saat: 10:25 uçuşu ile AĞRI ‘ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz (ekstra) uçak içi sabah kahvaltısı seçeneklerinden faydalanabilirler. 2 Saat süren yolculuğumuz sonrasında Türkiye’nin en yüksek dağı Ağrı Dağı’nın ev sahibi AĞRI ’ya iniyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Rehberimiz eşliğinde tur aracımıza yerleştikten sonra AĞRI ’nın merkezindeki ABİDE MEYDANI ’na gidiyoruz. Heykelde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra 5137 mt yüksekliğindeki ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı`nın yol alıyor ve eteğinde nöbet bekleyen illerimizden DOĞU BEYAZIT `a ulaşıyoruz. Yan yana sıralanmış pasajların oluşturduğu çarşıda pek çok farklı ürünü, normal fiyatlarından çok daha ucuza alma imkânı bulacağımız alışveriş molasının ardından İSHAK PAŞA SARAYI ‘na gidiyoruz. İnşa edildiği tarihten bu yana Doğu Anadolu Bölgesi ’nin sembol yapısı olmayı başarmış, ovaya hakim konumuyla görenleri kendine hayran bırakan birbirinden eşsiz taş işlemeleriyle bizi de büyüleyecek sarayı keşfe başlıyoruz. Dedenin başlayıp torunun tamamladığı hem kale, hem külliye, hem de sarayı keyifle geziyoruz. 7600 metrekarelik alan üzerine kurulu 116 odası ile Topkapı Sarayı’ndan sonra en büyük saray olma unvanını da elinde bulunduran muhteşem yapıdaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra ülkemizdeki en yüksek karayolu geçitlerinden birisi olan TENDÜREK DAĞI GEÇİDİ (2644 M.) ‘ni aşıyoruz. Tendürek volkanından çıkan lavların katılaşarak oluşturduğu ilginç görüntülere şahitlik ederken fotoğraflarımızı çekiyor ve Yavuz Sultan Selim ile Şah İsmail arasında geçen ÇALDIRAN Muharebesi’nin gerçekleştiği ovadan geçiyoruz. Sonraki durağımız doğanın mucizelerinden MURADİYE ŞELALESİ `ne ulaşıp suyun tabiattaki gücüne tanıklık ederken bizler de anılarımıza görüntüleyerek ekliyoruz bu anı. Günün getirdiği yorgunluk ve ortamın dinginliği ile VAN GÖLÜ `nü de sağımıza alarak Urartuların başkenti doğunun Parisi VAN’a doğru yol alıyoruz. Ulaştığımızda otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama VAN ’daki otelimizde.


2. Gün: Van, Gevaş, Akdamar Adası, Tatvan, Nemrut Krater Gölü, Bitlis, Veysel Karani, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra VAN KALESİ ’ni panoramik görerek, Edremit üzerinden GEVAŞ ‘a gidiyor ve iskeleden tekneye (ekstra tekne ücreti) binerek, 25 dakikalık mavi yolculukla Van Gölü’nün en büyük adası AKDAMAR ADASI ’na ulaşıyoruz. Güzelliği dillere destan TAMAR ’ın, genç çobanla hüzünlü aşkının öyküsünün yazıldığı adada, KUTSAL HAÇ adına yaptırılan AKDAMAR KİLİSESİ ‘ni ziyaret ettikten sonra ayrılıyor ve Gevaş’ta bizi bekleyen otobüsümüze tekrar geçiyoruz. Ardından KUSKUN KIRAN TÜNELİ ‘nden geçerek TATVAN ‘da bizi bekleyen (ekstra) minibüslerimizle buluşuyoruz. Yerlerimizi aldıktan sonra farklı bir deneyime imza atacağımız NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne gidiyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölü olan NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘nü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molasının ardından buhar bacalarını gezme fırsatı buluyoruz. Otobüsümüze dönerek yolumuza devam ediyor ve bir zamanlar adına türküler yakılan BİTLİS ’i uzaklardan selamlıyoruz. “Bitlis’te beş minare” nin hikayesini rehberimizden dinlerken bir sonraki ziyaret noktamız olan VEYSEL KARANİ TÜRBESİ ‘ne ulaşıyoruz. Alacağımız kısa serbest zaman sonrası bir başka hikâyeye doğru yola çıkıyoruz. Aşka mezar olan köprünün hikâyesini dinleyeceğimiz; taş köprüler içinde geniş kemeri ile dünyaca ünlü MALABADİ KÖPRÜSÜ ’ne gidiyoruz. Fotoğraf molasının sonrasında birçok yapısı ile Unesco Mirasları Listesi ‘ne girmeye aday DİYARBAKIR ‘a doğru yolculuğumuz sürdürerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alarak dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) GAZİ KÖŞKÜ ‘ne MÜZİKLİ EYVAN GECESİ ‘ne gidiyoruz. Geceleme DİYARBAKIR ‘daki otelimizde.


3. Gün: Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mor Gabriel Manastırı, Beyazsu, Dara Antik Kenti, Mardin

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Çin Seddi’nden sonra dünyada korunagelmiş en uzun 2.yapı olan DİYARBAKIR SURLARI ’na ve şehre bizler de “Hoş bulduk !..” diyor ve kenti gezmeye başlıyoruz. Kendisinden önce şarkısı gelen şanslı yapılardan birisi olan MARDİN KAPI ’dan kuşbakışı gördüğümüz HEVSEL BAHÇELERİ ’nin çölün ortasındaki vaha gibi duran güzelliğine hayran kalırken, yönümüzü sur içine çeviriyor ve şehre girerek DÖRT AYAKLI MİNARE (ŞEYH MUTAHHAR CAMİİ)’ne gidiyoruz. Sonrasında tarihi ve ihtişamı ile büyüleyecek bir başka önemli yapı ULU CAMİ ’yi ziyaretimizin ardından minik bir çay kaçamağı yapacağımız TARİHİ HASAN PAŞA HANI ‘na gidiyoruz. Ardından DAĞ KAPI ’da bizi bekleyen aracımızla buluşarak kente veda ediyoruz. Petrol kuyuları ile bize göz kırpmaya başlayan BATMAN ‘ı geçerek, Dicle Nehri’nin iki yakasını ayırdığı, Süryanice “KİFOS”, Osmanlıca “KAYALAR VE MAĞARALAR KENTİ” anlamındaki “HISN-I KEYFA” ya yani günümüzün HASANKEYF ’ine gidiyoruz. Ilısu Barajı’nın son çalışmalarını gözlemlerken, hüzünlü kaderi ve çığlıklarına ortak oluyoruz. Yıllar sonra üzerinde belki de tekne ile gezeceğimiz kentte son hatıra fotoğraflarımızı karelerimize aldıktan sonra ayrılıyor ve film platolarının gözde mekânı MİDYAT için hareket ediyoruz. “Sokaklarında yürümezseniz Midyat’ı anlayamazsınız…” diyoruz ve DEVLET KONUKEVİ ’ne gidiyoruz. Dileyen yolcularımız burada; yakın zamanda çekilen “Sıla” filmiyle ününe ün katan konağı ziyaret edebilir, dileyen yolcularımız da gümüş alışverişi yapabilirler. Ardından muhteşem mimarisi ile büyüleyecek Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden olan ve Süryanileri de yakından tanıma fırsatı yakalayacağımız MOR GABRİEL MANASTIRI ’na gidiyoruz. Yapı ve eserleriyle büyüleyici mistik mekanın ardından ister tatil beldesi deyin, isterseniz mesire alanı BEYAZSU ’ya gidiyoruz. Mezopotamya’nın ortasında yeşil ve suyun can verdiği güzel bir mekânda kısa bir mola ve sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i DARA ANTİK KENTİ ’nde geçmişe doğru yolculuk yapıyoruz. Bir zamanların askeri garnizon kentinin kale, köprü, su kanal ve sarnıçları, kilise, arasta, saray, çarşı, zindan, tophane, kaya mezarları ve sivil yerleşim birimlerinden günümüze kalanları incelerken, yeniden diriliş ayinlerini belki de hayal ediyor ve zihnimizde mekanla buluşturuyoruz. Hafızalarımıza ve makinelerimize yeni kareler ilave ettiğimiz bu güzel ziyaret sonrası “Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN” için hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi Leyli Gecesi ve Çiğ Köfte Aktivitesi eşliğinde MARDİN ‘e has bir biçimde alıyoruz. Geceleme MARDİN ‘deki otelimizde.


4. Gün: Mardin, Kasımiye Medresesi, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Sıra Gecesi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra birçok modacının gözde defile mekânı olarak seçtiği KASIMİYE MEDRESESİ ile gezimize başlıyoruz. Bir zamanların çok önemli eğitim merkezlerinden birisi olan medresenin, hüzünlü hikayesinin eşlik ettiği tasavvuf öğretisinin en güzel örneğine ev sahipliği yapan yapıyı ziyaretimizin ardından 1.Caddeye ulaşıyor ve yürüyüşümüze başlıyoruz. Yapacağımız panoramik yürüyüşümüz sırasında; ŞEYH ÇABUK CAMİİ ’ni, ESKİ SÜRYANİ KATOLİK PATRİKHANE BİNASI ’nı, CUMHURİYET MEYDANI ’nı, Mardin evlerini ve sokaklarını, çarşılarını, pasajlarını görerek ULU CAMİ ’ye gidiyor ve ziyaret ediyoruz. Dönüşümüzü 1. Cadde üzerinde gerçekleştirirken KASIM TUĞMANER CAMİ, TUĞHAN, ŞAHKULUBEY KONAĞI ’nı görerek şehre veda ediyoruz. Ardından bizleri günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine götürecek GÖBEKLİTEPE ’ye gidiyoruz. Heyecan veren, bilinen ve bilinmeyenlerine doğru zaman tünelinde birlikte yolculuk yapıyoruz. İnsanoğlunun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA ’ya ulaşarak, merkezindeki gezimize başlıyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ. İBRAHİM MAĞARASIHALİL-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Hazırlandıktan sonra (ekstra) SIRA GECESİ ‘ne katılan misafirlerimiz ile geleneksel restoranımıza gidiyoruz. Bu akşam otelde yemek almıyoruz, SIRA GECESİ tercih etmeyen misafirlerimiz ise URFA ‘nın geleneksel mutfaklarının, kebaplarının tadına bakma fırsatı yakalayabilirler. SIRA GECESİ Tercih eden misafirlerimiz ise; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde keyifli bir biçimde tamamladıktan sonra, otelimize dönüyoruz. Konaklama ŞANLIURFA ‘daki otelimizde.


5. Gün: Harran, Bozova, Atatürk Barajı, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut, Gün Batımı Seyri, Adıyaman

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ismini sıcak ve ateşten alan, ovasında ilk tarımın yapıldığı varsayılan HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni, HARRAN KALESİ ’ni, KAPI ’larını, SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek, yöresel kıyafetlerini de deneme imkânı yakaladığımız Şanlıurfa’ya bu gezimiz ile veda ediyor ve Siverek üzerinden ADIYAMAN ’a doğru yol alıyoruz. BOZOVA üzerinden yolculuğumuz sürerken ülkemizin milli gurur kaynaklarından birisi olan ATATÜRK BARAJI ‘nda kahve molası veriyoruz. Ardından KÂHTA ’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslerimize (ekstra) geçiyor ve Kommagene ’liler için önemli bir kutsal alan olan KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ’ne gidiyoruz. Kral Antiochos Theos ’un yerine geçen oğlu II. Mithridates ’in annesi ISIAS için yaptırdığı ANIT MEZAR’ ın da bulunduğu Karakuş’tan eski adıyla CHABINAS olan şimdiki adıyla Cendere suyu üzerine kurulu Roma ’lıların yaptığı en geniş 2.köprü olan CENDERE KÖPRÜSÜ ’nde anlarımızı ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarımızı çektikten sonra 2150 metre yüksekliği ile Dünyanın en yüksek Açıkhava Müzesi ve 8.Harikası olarak geçen NEMRUT DAĞI ’na çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki NEMRUT Dağı’nda, yaklaşık 2000 yıldır güneşin doğuşu ve batışını bu yükseklikten izleyen dev heykelleri görüyor ve güneşin bizi ve dağı selamlamasına tanıklık ediyoruz. Antik dünyanın küçük ama inanç, kültür ve geleneklerinin bütünleştiği krallığı KOMMAGENE ’nin sırlarla dolu gizemli dünyasına olan yolculuğumuzu, güneşin bize son göz kırpışları ile bitiriyoruz. Keyifli ve dingin bir GÜNBATIMI ’nın ardından otelimize doğru hareket ediyor ve ADIYAMAN ’a ulaşıyoruz. Konaklama ADIYAMAN ’daki otelimizde.

(Günlerin kısa olduğu aylarda GÜNDOĞUMU aktivitesi olarak rehber insiyatifinde değişikliğe gidilebilir.)
Önemli Not: Nemrut ‘a çıkacak misafirlerimizin kalın mont, bere, eldiven bulundurmalarını önemle tavsiye ediyoruz.


6. Gün: Halfeti, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra bu kez de Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin, geçmişten günümüze olan hikâyesini; BİRECİK BARAJI ’nda yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altında kalan evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte bir zamanların Halfeti’sini hayal ediyoruz. Öykünün sonunda “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün yetiştiği topraklardan ayrılarak, Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP ’e gidiyoruz. İlk durağımız Dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin de sergilendiği, dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ oluyor. Ziyaretlerimiz sonrası sıra kendimizi ödüllendirmeye geldi diyor ve “Acaba ne yemesek ???” diye düşünerek ünlü lezzetlerinin tatlarına bakmaya başlıyoruz. Kebabıyla, katmeriyle, baklavasıyla, kahvesiyle lezzet durağı şehrimizde enerjimizi topladıktan sonra GAZİANTEP KALESİ ’ne gidiyor ve halkın düşman işgaline direnişinin öyküsünün anlatıldığı KAHRAMANLIK PANORAMA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Antep’in hamam kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız HAMAM MÜZESİ ’ni ardından da Türkiye’de kurulan ilk mutfak müzesi olma özelliğini taşıyan EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ ’ni geziyoruz. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ ’de kahvelerimizi içtikten sonra baklavacılar ve fıstıkçıların eşlik ettiği sokaklar boyunca yürüyerek; ALMACI PAZARI ’nı, BAKIRCILAR ÇARŞISI ’nı, ZİNCİRLİ BEDESTEN ’i, ALAÜDDEVLE CAMİ ’ni, KARAGÖZ CAMİ ’ni, NURİ PAŞA CAMİ ’ni görerek, otelimize ulaşıyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama GAZİANTEP ‘deki otelimizde.


7. Gün: Gaziantep, Antakya, Adana, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ANTAKYA ’ya doğru yola çıkıyoruz. Lübnan Dağları’ndan doğup Samandağ’a doğru yoluna devam eden; tersine akıyormuş gibi göründüğü için de ASİ ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş ANTAKYA ’yı keşfe çıkıyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St.PIERRE KİLİSESİ ’ne gidiyor ve panoramik olarak da Antakya’yı görüntüleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ ’ni ziyaret ediyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Bir zamanların meşalelerle aydınlatılan sütunlu caddesinin şimdiki ismiyle KURTULUŞ CADDESİ ’nin öyküsünü dinleyerek geçtiğimiz caddede; Anadolu’daki en eski camilerimizden HABİB-İ NECCAR CAMİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Dinlerin buluştuğu kent Hatay’da SARIMİYE (SERMAYE) CAMİ ile sırt sırta vermiş KATOLİK KİLİSESİ ’nin tarihten sayfalar anlatır gibi kardeşçe duruşlarına tanıklık ediyor ve Antakya’nın o kendine özgü daracık sokaklarında ilerliyor ve evlerini (eski ZENGİNLER MAHALLESİ) görüyoruz.  Öğle yemeğinde muhteşem ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Daha sonra aracımıza geçiyor ve adını Büyük İskender’den alan İSKENDERUN ’u geçerek, kendini SEYHAN NEHRİ ’ne yaslamış; Toros Dağları’nın güneyinde verimli Çukurova ’nın toprakları üzerinde kurulmuş ülkemizin en büyük kentlerinden birisi olan ve adını da Uranos ’un oğlundan alan ADANA ’ya gidiyoruz. Seyhan Nehri’nin iki yakasına kurulmuş 33 hektar büyüklüğündeki MERKEZ PARK ’ı görüyor ve Türkiye’nin en büyük camisi SABANCI MERKEZ CAMİ ’ni ziyaret ediyoruz. İhtişamı karşısında bizleri büyüleyecek farklı bir atmosfere götürecek bu olağanüstü yapının ardından yine görkemine hayran kalacağımız başka bir yapı olan Adana’nın simgelerinden TAŞKÖPRÜ ’ye gidiyoruz. Sonrasında SEYHAN NEHRİ ’nin AKDENİZ ’e doğru olan uzun yolculuğunda bizler de onu yalnız bırakmıyor ve bu anların anılarımıza yansıması için fotoğraf molası vereceğimiz nehir kıyısına gidiyoruz. Turumuzun bitiminde (uçak saatine göre) meşhur Adana kebabından tatmak için mola veriyoruz. Daha sonra ADANA HAVALİMANI ‘na transfer oluyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3015 sefer sayılı Saat: 21.00 uçuşu ile İZMİR ‘e dönüş yapıyoruz. 1,5 saat süren yolculuğumuz sonrasında tekrar karşılaşmayı ümit ederek vedalaşıyoruz. Görüşmek üzere.

Ziyaret Noktaları Hakkında Bilgi: Tur programları 2019 yılı istatistikleri baz alınarak hazırlanmış ve ziyaret noktaları yolcu istekleri doğrultusunda oluşturulmuştur. Bazı ziyaret noktaları kapalı olma durumu, restorasyon, ziyarete kapatılma gibi gerekçelerle rehber insiyatifi ile iptal edilebilir veya değişikliğe uğrayabilir.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.Tarih
Havayolu
Kalkış Hv.
Kalkış Saati.
Varış Hv.
Varış Saati.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İzmir Hava Alanı (10:25)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Uçakla Doğu Anadolu & Gap & Diyarbakır Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

 • 2.GECE: DİYARBAKIR (4*Novotel Diyarbakır v.b.-)
 • 3.GECE: MARDİN (4*Yay Grand Hotel v.b.-)
 • 4.GECE: ŞANLIURFA (5*Elruha Hotel, Urfa v.b.- | 5*Dedeman Hotels, Urfa v.b.-)
 • 5.GECE: ADIYAMAN (Hilton Garden Inn Hotel v.b.-) 
 • 6.GECE: GAZİANTEP (4*Met Gold Hotel Gaziantep v.b.-)
 • ..veya ile belirtilen oteller dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Tur hareket tarihinden bir hafta önce otel isimlerini acentanızdan teyit edebilirsiniz.

 

TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • Tur araç büyüklüğü katılımcı sayısına bağlı olarak seçilmektedir. Turizm paketli olarak 17/27/29/35/46 Kişilik araçlar seçilebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • Mardin ‘deki Leyli Gecesi ve Çiğ Köfte Yoğurma Aktivitesi sadece Yaygrand Otel Konaklamalarında vardır. Bu otel dışındaki konaklamalar için geçerli değildir.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir. Tur anında odaları ayırmak ve 1 DBL + 1 SNGL şekline çevirmek mümkün değildir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • GENCAYSTAR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.