Uçakla Kapadokya, Kayseri Turları 2017 XQ Tur Programı

UÇAKLA SUNEXPRESS

"Yağmur ile rüzgarın el ele
vererek yazdığı bir peri masalıdır; Kapadokya"

KAPADOKYA & KAYSERİ

İzmir’den Kayseri Gidiş – Dönüş 2 Gece 3 Gün
Zamanınız Yollarda Geçmesin

5*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP*

Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Kaymaklı Yer Altı Şehri, Devrent, Paşabağı, Avanos, Hacıbektaş, Nevşehir

Her Cuma – Pazar: 2 Gece 3 Gün (Hareket tarihlerini lütfen sorunuz.)

Yayınlanan fiyatlar ERKEN REZERVASYON indirimli fiyatlarımız olup, kademeli artış gösterecektir. Web sitemizde yayınlanan fiyatlar esas alınacaktır.

1.tur: 07-09 Nisan 2.tur: 14-16 Nisan (iptaldir)
3.tur: 28-30 Nisan 4.tur: 05-07 Mayıs 5.tur: 12-14 Mayıs 6.tur: 02-04 Haziran 7.tur: 13-15 Ekim
8.tur: 27-29 Ekim

Yeni Tarih 9.tur: 24-26 Kasım

Bu programımız size uymadıysa birden fazla Kapadokya seçeneğini görüntülemek için Tıklayınız...

Kalkış Yerleri: 19.00 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar
PROGRAM
1. Gün: Cuma - İzmir, Kayseri
Akşamüzeri saatlerinde 19.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ9238 sefer sayılı Saat: 20.10 ‘de uçuşu ile İzmir’den direkt aktarmasız Kayseri’ye uçuyoruz. Uçuşumuz sonrasında Kayseri Erkilet Havalimanı’na iniyor, rehberimiz eşliğinde araca yerleşiyor ve otelimize yol alıyoruz. En güzel peri masallarına sahiplik eden KAPADOKYA’ya merhaba diyoruz. Otelimize transfer oluyoruz ve yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Cumartesi - Uçhisar, Göreme, Zelve, Paşabağ, Devrent, Turasan
Sabah kahvaltısını otelden ayrılıyoruz. Aracımızdaki yerimizi aldıktan sonra, hafızamıza kazınacak onlarca kartpostal tadındaki manzaralara doğru yola çıkıyor, her bölgesi bir peri masalı hikâyesi ile dolu Kapadokya turumuza başlıyoruz. Öncelikle Bölge’nin önemli yerlerinden birisi olan Uçhisar’a gidiyor ve tüm ihtişamıyla Kale’yi görme fırsatı buluyoruz. Otantik el işlerinden hatıra olarak satın aldıktan sonra, Kapadokya‘nın en güzel yerlerinden Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için yol alıyoruz. Kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşan bu açık hava müzesini geziyoruz. Daha sonra, Peri Bacalarının yoğun olduğu bölgeye doğru yol alıyoruz. Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller’de veriyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından bölgenin en hareketli yerleşimi Ürgüp’e dönüyoruz. Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinliyoruz. Bölge’ye has şarap alışverişimizi tamamlayarak, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. *Dileyen konuklarımız ile ekstra olarak sazı, sözü ve eğlencesi ile meşhur bölgeye özel Kapadokya Türk Gecesi eğlencesi…

3. Gün: Pazar - Kaymaklı Yeraltı Şehri, Avanos, Hacıbektaş, Kayseri, İzmir
*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra)‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.) Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Kaymaklı’da bulunan ve eski zamanlarda yöre halkının yaşamını sürdürdüğü yer altı şehirlerinden bir tanesi olan Kaymaklı Yer Altı Şehri’ni geziyoruz. Ardından, Avanos’a gidiyoruz. Kızılırmak’ın içinden geçtiği Avanos‘ta; çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından, Onix yapımı hakkında bilgi alıp alışveriş molası verdikten sonra, Hacıbektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli türbesi, Külliyesi ve Balım Sultan Türbesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme ziyaretlerimizi yapıyor ve ayrılıyoruz. Ardından, Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olarak isimlendirilen Kayseri’de; Şehrin en görkemli yapılarından olan Hunat Hatun Külliyesi‘ni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvayi Milliye binası olarak kullanılan Saat Kulesi’nin görülmesinin, ardından Pastirmacilar Çarşisi‘nda alış veriş için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeğini (ekstra) meşhur Kayseri mantısından yedikten sonra, dönüş yolculuğu için, Kayseri hava limanına varıyoruz. Gerekli bagaj ve check-in işlemlerinin ardından, SunExpress Hava Yolları’na ait XQ9239 sefer sayılı Saat: 23.05 uçuşu ile İzmir’e geri dönüyoruz. Bu güzel haftasonu tatilinde hafızalarımızda kalan Kapadokya fotoğrafları, hikayeleri ile turumuza veda ediyoruz. Hoşca kalın…   Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz. Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • SUNEXPRESS ile Kayseri Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Lüks Araçlarla Transferler ve Çevre Gezileri
 • Belirtilen Otel’de 2 Gece Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (1)
 • Giriş Günü Otel’de Çorba & Çay & Kahve İkramı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği
  (Hava şartları dâhilinde gerçekleşecektir.)
 • Türk Gecesi Eğlencesi


Notlar

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

ÜRGÜP – 5*DİNLER HOTELS -> http://urgup.dinler.com (2 Gece)
Konaklama Hakkında Önemli Not: Acentamız Kapadokya Turları’nda DİNLER HOTELS grubuna ait 4-5 yıldızlı tesislerde konaklama yapmaktadır. DİNLER HOTELS otelleri Nevşehir ve Ürgüp bölgelerinde bulunmakta olup Kapadokya Kültür Rotası merkezinde yer almaktadır. Lütfen turdan 1 hafta önce kalacağınız oteli teyit ediniz.

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Uçuşlar günlere sadık kalmak kaydı ile değişiklik gösterebilir. Lütfen 48 Saat uçuş saatinizi teyit ediniz!
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 17/27/31/46 kişilik turizm belgeli araçlardır.
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları
Anıl Gençay Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Girne Bulvarı No:92/A-B Karşıyaka
08504412525


Bu çıktı 23.09.2018 10:23 tarihinde verilmiştir. Anıl Gençay Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.