İskeçe Karnavalı Turu Tur Programı

OTOBÜS İLE DELUXE PROGRAM

İSKEÇE KARNAVALI TURU

5*Holiday Inn Hotel Selanik, kalitesiyle
Otelde Akşam Yemekleri Fiyata Dahil

...Kalambaka & Meteora Farkıyla...
Kavala, Selanik, İskeçe, Dedeağaç, İpsala

3 Gece & 4 Gün (2 Gece Otel Konaklama)
TEK TARİH: 15-18 ŞUBAT 2018

  İskeçe Karnavalı Turu -1 İskeçe Karnavalı Turu -1 İskeçe Karnavalı Turu -1 İskeçe Karnavalı Turu -1 
Kalkış Yerleri: Tur Hareket Detayından inceleyebilirsiniz.
PROGRAM
1. Gün: Yolculuk [-TÜRKİYE-] - 15 Şubat 2018 - Perşembe
Akşam Saat 20.00’da Üçyol (Otobüs Ofisleri Önü), 20.15’de Lozan Meydanı(Fuar Kapısı Önü), 20.45’de Karşıyaka Anıt (Karşıyaka anıt Karşısı), 21.00’da Acenta (Girne Bulvarı) önünden siz değerli yolcularımızı alarak Edremit, Akçay üzerinden Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

2. Gün: İpsala, Kavala, Selanik [-TÜRKİYE-> YUNANİSTAN-] - 16 Şubat 2018 - Cuma
Sabaha karşı İpsala sınır kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra Yunanistan`a giriş yapıyoruz. Çok erken saatlerde Kavala yakınlarındaki sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından Kavala’ya ulaşıyor, turumuza başlıyoruz. Kavala şehir turumuzda Kavala Kalesi, 19 yy. Neo Klasik Dönemi yapılarını, Su Kemereri’ni görme fırsatını buluyoruz. Ardından Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi gezip, heykeli ve imarethane’yi görüyoruz. Daha sonra otobüs ile yolculuğumuzu sürdürüyor, Selanik’e ulaşıyor ve Selanik’te şehir turumuza başlıyoruz. Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden birisi olan, Aya Dimitros Kilisesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp, kahve molası veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız ile birlikte içkili, yemekli, müzikli, Yunan Tavernası eğlencesine gidiyoruz. (ekstra). Geceleme Selanik’deki otelimizde.

3. Gün: Selanik, Kalambaka, Meteora [-YUNANİSTAN-] - 17 Şubat 2018 - Cumartesi
Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimiz için serbest zaman dileyen misafirlerimiz için’de Kalambaka & Meteora için yolculuk vakti. Lamia, Trikala yolu üzerinden harika manzaralar bir yolculukla Kalambaka’ya varıyoruz. Yunanistan’ın orta kısımları sayılabilecek Kalambaka yakınlarında, doğa ve insanın el ele vererek yarattığı bu mucizevi yerde, Meteora’da, diğer bir deyişle “tanrıya daha yakın manastırlar” bölgesinde, yerden 550 metre yükseklikteki manastırları görme fırsatı buluyoruz. Dar patika yollardan geçiyor, harika manzaralar eşliğinde yürüyüş parkurumuzu tamamlıyoruz. Buradaki devasa kayalar ve görüntüler Kapadokya görüntülerini bize hatırlatacak. Buradaki yorucu ve keyifli turumuz sonrasında Selanik’e geri dönüyoruz. Geceleme Selanik’deki otelimizde.

4. Gün: Selanik, İskeçe, Dedeağaç, İpsala, İzmir [-YUNANİSTAN-> TÜRKİYE-] - 18 Şubat 2018 - Pazar
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğumuzun ardından iskeçe’ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Osmanlı’nın izlerine hâkim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra İskeçe Karnavalı’nın geçit törenini izleyeceğiz. Brezilya’nın Rio şehrinde düzenlenen uluslararası karnavala benzeyen bu karnavalı her yıl birçok turist izlemeye gelmektedir. Bu coşkuya bizler de eşlik edip karnaval görüntülerini izleyip eğlendikten sonra akşam saatlerinde Gümülcine şehrine geçiyoruz. Burada Türkler’in toplantı yeri Gençler Birliği’nde demleme çay, Türk Kahvesi içtikten sonra, Türk malikanelerini görüp Dedeağaç yolu üzerinden Yunanistan sınır kapısı Kipi`ye sonrasında Türk sınır kapısı İpsala`ya varıyoruz. Çanakkale’de vereceğimiz moladan sonra geç saatlerde İzmir’e geliyoruz. Alınış noktalarına bırakıldıktan sonra siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. “Yunanistan’ın hatta Balkanlar’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, sizi komşu ülkede keyifli bir deneyime davet ediyor. 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe Festivali döneminde eğlencenin yanı sıra yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor.” Önemli Hatırlatma;Değerli misafirlerimiz; bu program özel bir dönem olduğundan gidişte ve dönüşte Türkiye-Yunanistan sınırında yoğunluklar yaşanabilmekte, geçiş işlemleri uzun sürebilmekte ve bu sebeple de beklemeler yaşanabilmektedir. Acentamızın bu hususta herhangi bir önceliği bulunmamakta olup, söz konusu süreler ön görülememektedir. Tüm misafirlerimize bu önemli detayın bilgisiyle yola çıkmalarını rica ederiz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Lüks Otobüs ile Ulaşımlar ve Programdaki Tüm Turlar
 • İzmir’den İzmir’e Tüm Ulaşım ve Transfer Hizmetleri
 • Kavala, Selanik, İskeçe Şehir Turu
 • İskeçe Festival Alanına Gidiş Dönüş Transferler
 • Tüm Şehir Giriş Ücretleri ve Şehir Vergileri
 • Oteller’de 2 Gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (2)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Gençaystar Güvencesi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Ekstra Verilen Akşam Yemeği Molaları
 • Yunan Tavernası (İkramlı, İçkili) Transfer Dâhil: 25 EUR.

 • Yunanistan Vize, Servis Ücreti: 120 Eur.
 • Yurtdışı Çıkış Fonu: 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 10 Eur.
  (65 – 80 Yaş 20 Eur olarak hesaplanır.)


Notlar

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Bu program için acentamız Yunanistan Vizesi almaktadır.
 • Tur otellerimiz bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Gençaystar Travel, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları
Anıl Gençay Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Girne Bulvarı No:92/A-B Karşıyaka
08504412525


Bu çıktı 16.10.2018 15:57 tarihinde verilmiştir. Anıl Gençay Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.