Kurtalan Ekspresi: Uçakla Diyarbakır, Malatya, Battalgazi Turları

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

2018 - 2019 Kış Sezonu Gerçekleştirdiğimiz Trenli Turlarımıza
2019-2020 Kış Sezonunda Bir Yenisini Ekledik!

Bambaşka Bir Deneyim
>>> KURTALAN EKSPRESİ >>>
DİYARBAKIR 'DAN MALATYA 'A TREN YOLCULUĞU
SunExpress ile Diyarbakır gidiş, Malatya dönüş

Unesco Miras Listesindeki Diyarbakır, Hevsel Bahçeleri,
Binlerce Yıllık Geçmişi ile Silvan
Malatya ve Battalgazi Dahil Program ile ayrıcalıklı bir rota...

DİYARBAKIR – MALATYA – BATTALGAZİ​

DOĞU ANADOLU'NUN KARLAR ALTINDA GÖRÜNTÜLERİ EŞLİĞİNDE
DİYARBAKIR'DAN MALATYA'YA YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ.

Diyarbakır, Malabadi Köprüsü, Silvan, Silvan Kalesi & Surları, Diyarbakır Kalesi & Surları, Hevsel Bahçeleri, Gazi Köşkü, Eyvan Gecesi, Eğil, Ergani, Tren Yolculuğu, Malatya, Battalgazi, Aslantepe

TUR HAREKET TARİHLERİ 3 GECE 4 GÜN

01.Tur: 23-26 Ocak 2020 3 Gece 4 Gün (Sömestr Tatili -1)
02.Tur: 30 Ocak-02 Şubat 2020 3 Gece 4 Gün (Sömestr Tatili -2)
03.Tur: 13-16 Şubat 2020 3 Gece 4 Gün (Sevgililer Günü)
04.Tur: 27 Şubat-01 Mart 2020 3 Gece 4 Gün

ERKEN REZERVASYON 1499 ₺ 'LİK SÜPER FİYAT İÇİN HEMEN REZERVASYON YAPTIRABİLİRSİNİZ.
LİMİTLİ SAYIDA KOLTUK İÇİN ACELE EDİNİZ.

Bu turda Erken Rezervasyon indirimimiz bulunmaktadır. Erken Rezervasyon indirimi acenta tarafından belirlenmiş kontenjan için geçerli olup, bu kontenjan bittiğinde fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterecektir. Erken Ödeme için herhangi bir tarih bulunmayıp sadece belirli kontenjan içindir. Erken Al, Karlı Çık!
Bu programımız size uymadıysa eğer DOĞU EKSPRESİ & KARS rotasındaki tüm turlarımızı listelemek için Tıklayınız...  

Tur Programı

1. Gün: İzmir-> Diyarbakır Uçuşu, Malabadi Köprüsü, Silvan, Silvan Kalesi & Surları, Diyarbakır

SunExpress Hava Yolları uçuş saatinden 1.5 – 2 Saat önce alanda olmayı önermektedir. Bu süreler harici havalimanında olan yolcularımız için check-in garantisi verilmemektedir. Tüm sorumluluk müşteriye aittir.

Sabah Saat: 05.10 ’da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check-in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den XQ9192 sefer sayılı saat: 06.40 uçağı ile DİYARBAKIR ‘a uçuyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) olarak uçak içi kahvaltı seçeneklerinden faydalanabilirler. 2 saate yakın süren uçuş sonrasında, kültürü, mutfağı, surları, hevsel bahçeleri ile ismini Dünya ‘ya marka olarak yansıtmış Doğu ‘nun en büyük illerinden DİYARBAKIR ‘a iniyoruz. Bizi bekleyen rehber ve aracımız ile birlikte yolculuğa başlıyoruz. İlk durağımız; Artukoğulları Döneminde inşa ettirilen ve 12. yy. Selçuklu Dönemi anıtsal mühendislik-mimarlık başyapıtlarından olan tarihi MALABADİ KÖPRÜSÜ. 40.86 m açıklığındaki sivri ana kemeri ile dünyanın günümüze ulaşan en büyük kemer açıklığına sahip taş kemer köprüsü ünvanıyla ve Mostar Köprüsü ile benzerliği ile tanınan bu yapıyı gezme, bol bol fotoğraflama fırsatı elde ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte araçtaki yerimizi alıp SİLVAN ‘a doğru yola çıkıyoruz. Efsanelere konu olan 2000 yıldan fazla tarihi ile SİLVAN KALESİ ve SURLARI ‘nı görme fırsatı elde ediyoruz. SİLVAN KALESİ ‘nin yapım tarihi net bilinmemekle beraber Diyarbakır Kalesi kadar eski ve Diyarbakır tarihiyle yaşıt bir geçmişi olduğu rivayet edilmektedir. Daha sonra SİLVAN ‘da ULUCAMİİ ‘yi gezme fırsatı elde edip DİYARBAKIR ‘a dönüyoruz. Otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama DİYARBAKIR ‘daki otelimizde.


2. Gün: Tam Gün Diyarbakır Turu

Sabah kahvaltımızı otelimizde alışımızın ardından Tam Gün Diyarbakır Turu için rehberimiz ile tura başlıyoruz. Öncelikle Diyarbakır ULUCAMİİ ‘yi geziyoruz. Diyarbakır Ulu Cami, Diyarbakır Kalesi'nin surları üzerinde Harput Kapısı ile Mardin Kapısı'nı birleştiren eksenin batısında yer almaktadır. Sonrasında suriçindeki DENGBEJ EVİ ‘ni görüyor ve ŞEYH MUTAHHAR CAMİİ, 7000 yıllık geçmiş ile büyük ziyaretçi toplayan KEÇİ BURCU ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Yıllardır Dicle Nehri ile olan arkadaşlığını kusursuz bir biçimde devam ettiren ON GÖZLÜ KÖPRÜ ‘yü fotoğraflama imkânı buluyor, SÜLÜKLÜ HAN, DELİLLER HANI ‘nı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Kısa bir çay – kahve molası sonrasında ZİYA GÖKALP EVİ, CAHİT SITKI TARANCI EVİ, AHMET ARİF MÜZESİ, DİYARBAKIR SURLARI, HZ.SULEYMAN CAMİSİ, 27 SAHABE TÜRBESİ, ATATÜRK MÜZESİ, ARTUKLU KEMERİ, ARKEOLOJİ MÜZESİ gezilerimizi sırasıyla tamamlıyoruz. Ardından Milattan önceki yıllardan beri güneş tapınağı olarak kullanıldığı bilinen bir mabedin üzerine 3. yüzyılda kurulan Diyarbakır ‘ın en eski yapılarından olan; MERYEM ANA SÜRYANİ KADİM KİLİSESİ ‘ni geziyoruz. Turumuzun bitiminde HEVSEL BAHÇELER ‘e geçiyoruz. Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri UNESCO DÜnya Kültür Mirası listesine aday olarak ismini duyurmuştur. Hevsel Bahçeleri; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca halkın kullanımına açık sivil bir bahçe olarak özgün bir değer ortaya koymaktadır. 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahiptir. Turumuzu bitiminde otele geçiyoruz. Akşam yemeğimizi alarak dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) GAZİ KÖŞKÜ ‘ne MÜZİKLİ EYVAN GECESİ ‘ne gidiyoruz. Geceleme DİYARBAKIR ‘daki otelimizde.


3. Gün: Diyarbakır, Eğil, Ergani ‘den Malatya ‘ya Tren Yolculuğu, Malatya

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra EĞİL ‘e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. KRAL MEZARLARI, EĞİL KALESİ (ASUR KALESİ) panoramik olarak gördükten sonra, isteyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) DİCLE NEHRİ ‘nde tekne turu gerçekleştiriyoruz. Ardından ERGANİ GARI ‘na hareket ediyoruz. GAR ‘dan yaklaşık olarak öğlen 12.10 saatlerinde biniyor, Pullman koltuklarımıza yerleşiyoruz. Anadolu ‘nun bereketli topraklarında bir de şanslıysak karlı görüntüler arasında tren yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Akşamüzeri saatlerinde yaklaşık olarak 16.20 civarında MALATYA GARI ‘nda iniyoruz. MALATYA ÇARŞI ve ŞİRE PAZARI ‘nda serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize transfer oluyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme MALATYA ‘daki otelimizde.


4. Gün: Malatya, Battalgazi, Aslantepe Höyüğü, Malatya ‘dan İzmir ‘e Uçuş, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MALATYA Turumuza başlıyoruz. MALATYA 'nın ikinci yerleşim yeri olan ve 1988 yılına kadar Eskimalatya ismi ile anılan BATTALGAZİ ‘ye gidiyoruz. Han duvarlarına sinmiş tarihin kokusunu, ticaret, bilim ve tarihin yollarının kesiştiği, Seyahatnamelere konu olan SİLAHTAR MUSTAFA PAŞA KERVANSARAYI ‘nı gezme imkânı buluyoruz. Sonrasında Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat zamanında 1224 yılında inşa edilmiş en eski camiilerden ULUCAMİİ ‘yi görüyoruz. Sonrasında ATATÜRK EVİ, ASLANTEPE HÖYÜĞÜ gezilerimizi tamamlayıp alana transfer oluyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9331 sefer sayılı Saat: 14.15 uçuşu ile İZMİR ‘e dönüşe geçiyoruz. Bir başka yolculuğumuzda yol anılarınıza eşlik etmek dileği ile… Tekrar görüşmek üzere.

ÖNEMLİ UYARI: Kar, yağış, tipi, yolların kapanması gibi olağanüstü şartlar nedeniyle tur programında birkaç ziyaret noktası veya tamamı rehber insiyatifiyle iptal edilerek programda değişikliğe gidilebilir. Tüm misafirlerimiz koşulsuz bu şartı kabul etmiş sayılır. Hazar Baba Kayak Merkezi, Nemrut Krater Gölü özellikle yolu kapanabilecek turizm noktalarıdır.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • İzmir Hava Alanı (05:10)

Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar


Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Kurtalan Ekspresi: Uçakla Diyarbakır, Malatya, Battalgazi Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

  • Tren güzergahı değişikliği, tren sefer saati iptali ya da değişikliği nedeniyle tur programında değişikliğe gidilebilir.
  • Acentamızın önceden trende bilet temini imkânı olmadığı için tren yolculuğundaki koltukların yan yana veya aynı vagon garantisini ne yazık ki verememekteyiz. Bu konuda değişiklik veya iptal hakkı bulunmamaktadır.
  • Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Tur anında odaları DBL SNGL şeklinde ayırmak veya değiştirmek mümkün değildir.
  • Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.
  • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
  • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
  • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.