Hafta Sonu Özel, Kuşadası, Sığacık, Şirince Turu

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Hafta Sonu Özel

Kuşadası, Sığacık, Şirince Turu

Meryem Ana - Efes Antik Kenti - Maket Köy – Bademler Köyü

1.Tur: 19-20 Haziran (Cumartesi-Pazar), 2.Tur: 26-27 Haziran (Cumartesi-Pazar)

Tur Programı

1. Gün: Meryem Ana - Efes Antik Kenti - Şirince - Kuşadası

Sabah kahvaltısını yolumuz üzerinde (ekstra) aldıktan sonra, Meryemana Evi’ne gidiyor ve ziyaret ediyoruz. Daha sonra milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir zamanların ünlü liman kentlerinden EFES ANTİK KENTİ ’ne gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde kenti yakından tanıyor; Yukarı Agora (Devlet Agorası) ve Bazilika, Odeon, Prytaneion, Domitianus Tapınağı, Pollio Çeşmesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Kuretler Caddesi, Skolastika Hamamları, Latrina, Traian Çeşmesi, Varius Hamamları, Hadrianus Tapınağı, Latrina), Mermer Cadde, Celcus Kütüphanesi, Mazeus ve Mithridates Kapısı, Agora, Büyük Tiyatro, Arkadiane Caddesi’ni görüyor ve o günleri yaşıyoruz. Cumhuriyet'in ilk yıllarında dönemin İzmir Valisi Kazım Dirik'in talimatıyla ismi Şirince olan Kırkınca ’ya sonraki durağımız oluyor. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra restorasyonu tamamlanan AZİZ YOHANNES KİLİSESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından mahsene iniyor ve Şirince’nin ünlü şarapları hakkında bilgi alıyoruz. Son olarak köy meydanı ve çarşısında alacağımız serbest zamanın ardından Şirince’ye veda ediyor ve KUŞADASI için yol alıyoruz. Otelimize yerleşerek aktivitelerinden faydalanıyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde. 


2. Gün: Kuşadası – Maket Köy – Sığacık – Bademler Köyü

Sabah kahvaltımızı otelimizde alıp, otelimizin aktivitelerden faydalandıktan sonra, otelimizden ayrılarak, merkeze ulaşıyoruz. Çalıkuşu Feride’nin yaşadığı Evi’ni, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nı, Güvercinada Kalesi’ni panoramik olarak görerek, simgesi olan kuşlarla hatıra fotoğrafı çektiriyor ve kale iç yerleşimini gezmek için serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında aracımıza geçerek, Kuşadası’na veda ediyoruz. Ülkemizin önemli değerlerini ama farklı bakış açısı ile tanıyacağımız keyifli bir mekan ile turumuza devam ediyoruz. Emekli öğretmen Ayhan Çetin ve Nazmiye Çetin’in çocukluklarını yaşadıkları köylerindeki Anadolu yaşantısını, 1950'lerden bu yana anlatmaya çalıştıkları MAKET KÖY ’e giderek ziyaret ediyoruz. Sonrasında aracımıza geçerek,  şirin kasabamız SIĞACIK için hareket ediyoruz. KALE içinde yürüyüş yapıyor, Sığacık’ın o kendine has otantik evlerini görüyor, sokaklarında geziyor ve alışveriş için serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında cıvıl cıvıl kuş seslerinin yankılandığı, 81 yıllık tiyatrosu, oyuncak müzesi, 800.000 kitaplık kütüphanesiyle, pazarıyla, evleriyle, sokaklarıyla temizlikte örnek köylerimizden BADEMLER KÖYÜ ’ne gidiyoruz. “Susuz Yaz” ile gündeme gelen “Pembe Kadın” filminin de çekildiği köyde artık set de oynamak için tarladan kaçan sinema ve tiyatro gönülleri olmasa da; geçmişinden bu yana yaşamına yansıttığı bu sanatçı kültürünü bizler de yaşıyoruz. Keyif, doğa ve kültürün buluştuğu turumuzu sonlandırarak, İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki GENÇAY STAR organizasyonunda buluşmak ümidi ile İzmir’e dönüyoruz.  
Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Girne Bulvarı Acenta Önü (07:00)
  • Mavişehir Egepark Önü (07:10)
  • Ksk Anıt (07:15)
  • Lozan Meydanı (07:30)
  • Üçyol Meydanı (07:45)

Tur Hareket Tarihleri:
19 Haziran

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
19.06.20214* Otel399,00 TL
299,00 TL
499,00 TL
399,00 TL
399,00 TL
299,00 TL
0 - 6 Yaş 99,00 TL
7 - 12 Yaş 199,00 TL
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Hafta Sonu Özel, Kuşadası, Sığacık, Şirince Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.