Bulgaristan & Romanya & Transilvanya & Şatolar Turları

Online Satın Al

Fiyat Hesaplayın | Bu turu Online satın alın! Bu turu Kredi Kartınız ile Online Kolaylıkla taksitli olarak satın alabilirsiniz.

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
ODA BAŞI 200 € VARAN İNDİRİMLİ SÜPER FİYAT!

BULGARİSTAN & ROMANYA & TRANSİLVANYA & ŞATOLAR

KÖSTENCE & TRANSİLVANYA & ŞATOLAR
RUSÇUK & VARNA & NESEBAR & BURGAZ
BÜKREŞ (BRAŞOV-SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU)

TAMAMI 4*OTELLERDE KONAKLAMALI

TUR HAREKET TARİHLERİ (4 GECE 5 GÜN) 3 GECE OTEL KONAKLAMALI

1.tur: 08-12 Nisan, 2.tur: 22-26 Nisan, 3.tur: 22-26 Mayıs (Ramazan Bayramı),
4.tur: 24-28 Haziran, 5.tur: 15-19 Temmuz, 6.tur: 30 Temmuz-03 Ağustos (Kurban Bayramı),
7.tur: 19-23 Ağustos, 8.tur: 02-06 Eylül, 9.tur: 28 Ekim-01 Kasım

Tur Programı

1. Gün: İzmir – Kapıkule (Yolculuk)

Akşam Saat 17.00 ’da ÜÇKUYULAR (Opet İstasyon Karşısı), Saat: 17.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 17.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 18.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 18.15 ’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 18.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 18.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü) önünden siz değerli yolcularımızı alarak Edremit, Akçay üzerinden Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. (Yolculuğumuz Menemen, Aliağa, Şakran, Dikili, Ayvalık, Akçay ana yolu üzerinden sürmektedir. Bu güzergâh üzeri katılmak isteyen misafirlerimiz acentamızdan bilgi alabilirler…)


2. Gün: Rusçuk – Bükreş

Sabah saatlerinde varılacak Rusçuk bölgesinde kahvaltı molası. Molanın ardından bölge keşfi ile devam eden yolculuk ve Romanya ülkesine giriş. ROMANYA ’nın Başkenti BÜKREŞ ’e ulaşıyor ve BÜKREŞ şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz.  Sovyet Mimarisinden Romen Köy Mimarisine çok değişik mimariye sahip pek çok yapının bulunduğu kentteki turumuza CUMHURİYET MEYDANI ’dan başlıyoruz. BÜYÜK KÜTÜPHANE, ATHENEUM ve ZAFER ANITI, ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ KÜTÜPHANE ve TİYATRO, Çavuşesku döneminde yaptırılan Dünya Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binası olan PARLAMENTO SARAYI ’nı gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. (40 EUR) Geceleme BÜKREŞ ‘deki otelimizde.


3. Gün: Bükreş, Transilvanya Bölgesi (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSILVANYA Bölgesi için hareket ediyoruz. Tarihi dokusunu korumayı başarabilmiş Romanya’nın Kurucusu I.Carol’ın memleketi de olan SINAIA `ya ulaşarak turumuza başlıyoruz. Muhteşem doğanın ortasındaki PELES KALESİ ve ŞATOSU ile büyülenirken efsaneleriyle ünlü BRAN `da DRAKULA ŞATOSU `nu gidiyoruz.  Ardından RAŞNOV üzerinden Ortaçağ ’ın tipik ama bir o kadar da şirin kentlerinden BRAŞOV `a hareket ediyoruz. Zamana meydan okuyan RAŞNOV KALESİ ’ni görerek ulaştığımız BRAŞOV ’da Dünyanın en dar sokaklarından HALAT CADDESİ, KARA KİLİSE, ŞEHİR MEYDANI (PIATA SFATULUI), SAAT KULESİ, MECLİS BİNASI ’nı gördükten sonra Bükreş’e dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme BÜKREŞ ‘deki otelimizde.


4. Gün: Bükreş, Köstence, Varna

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Avrupa’nın 4.büyük limanının bulunduğu KÖSTENCE ’ye gidiyoruz. 1910 yılında inşası gerçekleştirilen art nouveau tarzı mimarisiyle Köstence’nin sembol yapısı CASINO ’yu, CENEVİZ DENİZ FENERİ, SURLAR, MAHMUDİYE CAMİİ, KATEDRAL ’i ve SALIGNY ANITI ’nı görerek, Türkçe konuşan çingeneleri ve Türk Tatarları ile özgün kentimiz KÖSTENCE ‘yi çok seveceksiniz. Köstence ve ardından Romanya ’ya veda ederek Bulgaristan`ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz`in incisi VARNA `ya doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz kıyılarının popüler eğlence merkezlerinden olan Bulgar Las Vegas’ı olarak da bilinen VARNA ’da ilk durağımız DENİZ PARKI. AKVARYUM ’dan DONANMA MÜZESİ ’ne pek çok güzelliği içinde barındıran Deniz Park ’da serbest zaman kullandıktan sonra CATHEDRAL OF ASSUMPTION ’a gidiyoruz. SAAT KULESİ, ROMA HAMAMI, TREN İSTASYONU, HALİÇ ve ASPARUH KÖPRÜLERİ ’ni gördükten sonra KORDON ’da yürüyüş yaparak şehrin hareketliliğine bizler de ortak oluyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. (35 EUR) Geceleme VARNA ‘daki otelimizde.


5. Gün: Varna, Nesebar, Burgaz (Burgas), Kırklareli, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra anakaraya dar bir geçit ile bağlanan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan NESEBAR ’a gidiyoruz. Roma, Bizans ve Osmanlı’nın eserlerini bağrında bulunduran, Bulgar Kiliselerinin en güzel örnekleri ile günümüzün butik bir kasabası olan kentte yapacağımız yürüyüşün ardından BURGAZ ’a gidiyoruz.  Her sene Kum Festivali düzenlenen sahilleriyle ünlü Burgaz’da yapacağımız panoramik turun ardından KRİL ve METODY CATEDRAL ’ini ziyaret ettikten sonra DEREKÖY SINIR KAPISI ’na doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından ülkemize giriş yaptıktan sonra Yıldız Dağları’nı aşarak Keşan üzerinden feribotun durumuna göre Gelibolu ya da Eceabat’tan geçiş yapıyor ve ÇANAKKALE üzerinden İZMİR ’e doğru yol alıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarına bırakarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Sınır kapısı, feribot ve yol yoğunluğuna bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.Tarih
Havayolu
Kalkış Hv.
Kalkış Saati.
Varış Hv.
Varış Saati.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:00)
 • Üçkuyular Opet Karşısı (17:00)
 • Üçyol Meydanı (17:30)
 • Lozan Meydanı (17:45)
 • Bayraklı Üst Geçit (18:00)
 • Ksk Anıt (18:15)
 • Ksk Yunuslar (18:20)
 • Mavişehir Egepark Önü (18:30)

Tur Hareket Tarihleri:
28 Ekim

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
28.10.2020Erken Rezervasyon Fırsatı299.00 €
199.00 €
399.00 €
299.00 €
299.00 €
199.00 €
0 - 6 Yaş 149.00 €
7 - 12 Yaş 179.00 €
Taksitler »
 Erken Rezervasyon Sonrası299.00 €
229.00 €
399.00 €
329.00 €
299.00 €
229.00 €
0 - 6 Yaş 149.00 €
7 - 12 Yaş 179.00 €
Taksitler »

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.

Yorumlar


Bulgaristan & Romanya & Transilvanya & Şatolar Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER VE KONAKLAMA LİSTESİ

 

VİZE / TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • Bazı Ülkelerin şehir giriş ücretleri önceden tahmin edilemediği için tur programlarına dahil edilememiştir. Bu ücretler şehir girişlerinde toplu olarak ödenecek olup, söz konusu girişlerle ilgili acentamızdan bilgi alabilirsiniz.
 • Vize işlemlerini tamamen kendi takip edecek misafirler için vize desteği & evrak & yolcu listesi & araç bilgisi paylaşılmaz.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • GENCAYSTAR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları

 • Erken Rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan programlarımızda iptal & değişiklik hakkı bulunmamaktadır. Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi alan misafirlerimiz sigorta paketini alıp, rezervasyonlarını tamamladıkları tarihten tur tarihine kadar yaşadıkları olumsuzluklar için sigorta ve güvence altındadır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller ne yazık ki sigorta kapsamına girmemektedir.

İptal iade şartları Gençaystar Travel kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. http://www.gencaystar.com.tr/iptal-iade-sartlari adresinden inceleyebilirsiniz.

Vize Bilgileri

 • Çok Girişli Schengen Vizesi Gereklidir. Yeşil Pasaport için vizeye ihtiyaç yoktur.
 • Acentamız bu tur için vize hizmeti vermektedir. Bilgi için: 0 850 441 25 25 veya sales@gencaystar.com adreslerinden bilgi alabilirsiniz.
 • Vize için gerekli evrak listesi için http://www.gencaystar.com.tr/vize adresini ziyaret edebilirsiniz...
 • Vize işlemlerini tamamen kendi takip edecek misafirler için vize desteği & evrak & yolcu listesi & araç bilgisi paylaşılmaz.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.

GRUP REZERVASYON (+15 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)

Sayıyı yazın »
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.