Covid-19 Tedbirleri

Covid-19 Tedbirleri


 

Sevgili Dostlar;
Tüm Dünya ülkeleri ile birlikte zorlu bir süreci atlatmak için çaba sarf ediyoruz. Gerek hizmet kalemlerimiz (Rehberlerimiz, Otellerimiz, Otobüs Firmalarımız, Dinlenme Tesislerimiz, Emeği Geçen Yüzlerce Tedarikçimiz) bu zorlu süreci atlatmak için sabır göstermektedir. Aynı sabrı sizlerden de bekliyoruz. İade & İptal & Değişiklik sürecindeki tatiliniz için gösterdiğiniz sabra minnettarız. Ancak bazı sağlayıcıları sizlerin adına ödenen paralardan ötürü bazı hizmet kalemleri iade alınamamaktadır. Bu gibi durumlarda tatilinizi açığa alıp aynı şartlarda ve aynı fiyatlarda tekrar seyahat edebilirsiniz. Bu en iyi seçenek olmakla birlikte seyahatinizi seyahat kuponuna çevirebilir, istediğiniz Turizm Hizmeti olarak kullanma hakkıda elde edebilirsiniz. Yeni Normal dönemine uygun programlarımız, yeni sistemimiz ile gezeceğimiz henüz çok yer var.
Her turumuzun sonundaki temenni ile "Dileriz ki yolumuz tekrar kesişir"

 

Normalleşme Süresinde Uygulanan Tur Tedbirleri 01.07.2020

 • Sosyal mesafe kuralları ve tedbirleri kapsamında tur araçlarında %100 kapasite doluluk oluşturmuyoruz. Gereken mesafe ve kurallara özen gösterek araç planı yerleşimi sağlıyoruz.
 • Tur satın alan tüm misafirlerimiz otobüslere kabul noktalarında binişleri öncesinde tur aracına kabul formu imzası alınacaktır.
 • Tur satın alan tüm misafirlerimiz otobüslere kabul noktalarında veya havalimanı buluşmaları sonrasında ateş ölçümleri görevli personel / tur lideri / tur rehberi tarafından yapılacaktır. Bu ölçümler tur süresince periyodik olarak yapılacaktır.
 • Tur boyunca maskesiz seyahate izin verilmeyecektir. Araçların girişlerinde el dezenfektanları bulunacaktır. Giriş ve çıkışlarda dezenfeksiyon işlemleri sağlanacaktır.
 • Tura katılan misafirlerimizin araçların havalandırılması ve hijyeni nedeniyle 2 saatte bir mola şeklinde düzenleme getirilmiştir.
 • Tur otobüslerimizde yer alacak görevli personellerimizin maske kullanımı zorunlu olacaktır.
 • Tur otobüslerimizde ikram hizmetleri (bardak su hariç olmak üzere) normalleşme dönemince sağlanmayacaktır.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamış olduğu 13.05.2020 tarihli genelge gereğince otel, restoran, tekne vb. hizmetlerde alınacak yiyecek/içecek servislerinde tek kullanımlık malzemeler ile servis edilmektedir.
 • Rezervasyonunuzu oluşturan seyahat temsilcisi ile birlikte; Tur başlangıç gününe 24 saat kala mobil uygulama ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden (HES kodu işlemleri / HES kodu oluşturma butonu / Kod kullanım süresi) adımları seçilerek oluşan KOD ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır. HES Kodu almak ve detaylı bilgi için ziyaret etmeniz gereken adres: https://heskod.saglik.gov.tr/
 • Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda düzenlenerek kamuoyuna duyurulan (Covid-19 Normalleşme planı tedbirlerinin hafifletilmesi uygulamaları) kısıtlamalar kaldırıldıkça gerekli güncellemeler sağlanmaktadır.
 • Bu tedbirler 2.Bir duyuru yayınlana dek geçerli olacaktır. 2.Bir duyuru ile iptal edilebilir.

 

Gençaystar Travel Yönetimi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.