Covid-19 Tedbirleri

Covid-19 Tedbirleri


Sevgili Dostlar;
Tüm Dünya ülkeleri ile birlikte zorlu bir süreci atlatmak için çaba sarf ediyoruz. Gerek hizmet kalemlerimiz (Rehberlerimiz, Otellerimiz, Otobüs Firmalarımız, Dinlenme Tesislerimiz, Emeği Geçen Yüzlerce Tedarikçimiz) bu zorlu süreci atlatmak için sabır göstermektedir. Aynı sabrı sizlerden de bekliyoruz. İade & İptal & Değişiklik sürecindeki tatiliniz için gösterdiğiniz sabra minnettarız. Bazı hizmet kalemlerimize sizler ismine ödediğimiz iadeler alındıkça iadeler sağlanmıştır. Yeni Normal olarak isimlendirdiğimiz bu dönemde tüm önlemleri ve uyarıları yakından takip ediyoruz. Gereken tüm önlemleri aldığımız, hijyen tedbirlerini uyguladığımız yeni dönem turlarımızda sizleri ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Yeni Normal dönemine uygun programlarımız, yeni sistemimiz ile gezeceğimiz henüz çok yer var.

Her turumuzun sonundaki temenni ile "Dileriz ki yolumuz tekrar kesişir"
 

Normalleşme Süresinde Uygulanan Tur Tedbirleri

- Tur satın alan tüm misafirlerimiz otobüslere kabul noktalarında binişleri öncesinde tur aracına Hes Kodu sorgulanarak yolcu alınacaktır.
- Tur satın alan tüm misafirlerimiz otobüslere kabul noktalarında veya havalimanı buluşmaları sonrasında ateş ölçümleri görevli personel / tur lideri / tur rehberi tarafından yapılacaktır. Bu ölçümler tur süresince periyodik olarak yapılacaktır.
- Tur boyunca maskesiz seyahate izin verilmeyecektir. Araçların girişlerinde el dezenfektanları bulunacaktır. Giriş ve çıkışlarda dezenfeksiyon işlemleri sağlanacaktır.
- Tura katılan misafirlerimizin araçların havalandırılması ve hijyeni nedeniyle 2 saatte bir mola şeklinde düzenleme getirilmiştir.
- Tur otobüslerimizde yer alacak görevli personellerimizin maske kullanımı zorunlu olacaktır.
- Tur otobüslerimizde ikram hizmetleri (bardak su hariç olmak üzere) normalleşme dönemince sağlanmayacaktır.
- Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamış olduğu 13.05.2020 tarihli genelge gereğince otel, restoran, tekne vb. hizmetlerde alınacak yiyecek/içecek servislerinde tek kullanımlık malzemeler ile servis edilmektedir.
- Rezervasyonunuzu oluşturan seyahat temsilcisi ile birlikte; Tur başlangıç gününe 24 saat kala mobil uygulama ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden (HES kodu işlemleri / HES kodu oluşturma butonu / Kod kullanım süresi) adımları seçilerek oluşan KOD ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır. HES Kodu almak ve detaylı bilgi için ziyaret etmeniz gereken adres: https://heskod.saglik.gov.tr/
- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır  ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

- Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz seyahat tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

- Örnek; HES 12345678901 1234 17

- Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda düzenlenerek kamuoyuna duyurulan (Covid-19 Normalleşme planı tedbirlerinin hafifletilmesi uygulamaları) kısıtlamalar kaldırıldıkça gerekli güncellemeler sağlanmaktadır.
- Bu tedbirler 2.Bir duyuru yayınlana dek geçerli olacaktır. 2.Bir duyuru ile iptal edilebilir.
- Adli ve İdari makamlarca 2. bir duyuru yapılmadığı sürece Turizm faaliyetleri tüm yasaklardan muaftırlar. (Uçak Bileti, Otel Konaklamalı, Paket Tur, Günübirlik tur gibi tüm aktiviteleri kapsamaktadır.)
- 65 Yaş üzeri misafirlerimiz E-Devlet kanalıyla veya Alo 199 hattını arayarak seyahat izni alınması gerekliliği bulunmaktadır.


Gençaystar Travel Yönetimi
Güncelleme: 25.03.2021

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.